Kochani,
W sobotę 27/10/2012 odbyło się oficjalne otwarcie Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej w Rychwałdzie przy Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej. Jest to pierwsze Ognisko w diecezji Bielsko-Żywieckiej.
Przed otwarciem otrzymaliśmy Błogosławieństwo naszego ks. biskupa Tadeusza Rakoczego.
Przed inauguracją włożyliśmy dużo pracy w rozpowszechnianie informacji na temat Sycharu. Rozesłaliśmy do wszystkich parafii (łącznie 209) plakaty o nowo powstającym Ognisku wraz z dołączoną broszurą sycharowską.
Na stronie internetowej Parafii Św. Mikołaja Biskupa w Rychwałdzie, diecezji bielsko-żywieckiej oraz w dodatku diecezjalnym „Gościa niedzielnego” ukazała się informacja o powstaniu naszego Ogniska . Również w ogłoszeniach wielu parafii pojawiła się zapowiedź o rozpoczęciu działalności naszego nowego dzieła.
Na otwarcie do Rychwałdu przyjechały Sycharki z Trójmiasta, Opola, Legnicy, Warszawy, Wrocławia i Krakowa. Był z nami oczywiście ks. Paweł Dubowik, nasz opiekun duchowny o. Donat oraz Andrzej z Warszawy.
Po Mszy Św. odbyło się spotkanie przy ciastkach i kawie. Przyszło ponad 70 osób.
Andrzej oraz inni sycharowicze opowiedzieli o historii Sycharu i charyzmacie Wspólnoty.
Był też czas dzielenia się pięknymi i głębokimi świadectwami.
Na Mszy Św. oraz spotkaniu gościliśmy także redaktorów z zakonu Franciszkanów. Celem ich wizyty było zrealizowanie reportażu o naszej Wspólnocie.
W niedzielę na trzech dopołudniowych Mszach Św. podczas kazania nasze sycharki dały piękne świadectwa swojej wiary w Moc Sakramentu Małżeństwa oraz wiernej miłości małżeńskiej.
Więcej na stronie Franciszkanów >>>
Kolejne spotkanie już 6 listopada :-) .