Witam!

Po raz kolejny spotkaliśmy się, aby wspólnie spędzić czas, podzielić się wrażeniami z minionego miesiąca, pomodlić się. Mieliśmy wyjątkowych gości. Przyjechali do Nas ks. Grzegorz Kierpc z panią Magdą, aby zachęcić nas i zaprosić do udziału w RIO w Żywcu. Rio to nic innego jak Światowe Dni Młodzieży dla tych, którzy nie mogą wyjechać na takie spotkanie, aby osobiście uczestniczyć we wspólnocie z Ojcem Św. Franciszkiem.

Całe wydarzenie będzie miało miejsce w Amfiteatrze w Żywcu – 9 czerwca 2013. Dokładny plan spotkania wygląda następująco:

Katedra

Godz. 12.30

• Spotkanie na SZCZYCIE – uroczysta Msza św. na dobry początek

Amfiteatr

Godz. 15.oo

• Ratuj się kto może – Koronka do Bożego Miłosierdzia

Godz. 15.30

• Wiosna w Kościele – prezentacja Światowych Dni Młodzieży

Godz. 16.30

• Bliżej Nieba czyli o franciszkańskiej akcji Ewangelizacji Beskidów

Godz. 17.00

• „Zastępy Pana” w akcji – Koncert

Godz. 17.30

• „Rozkręć wiarę” 2013 – prezentacja wyprawy rowerowej Żywiec-Rzym

Godz. 18.00

• Rozumiemy się bez słów – niespodzianka:)

Godz. 19.00

• Życie na gorąco – Żywiecka Strefa Rażenia

NIEUPOWAŻNIONYM WSTĘP WOLNY

Godz. 19.30

• BÓG JEST DOBRY! WIECZÓR UWIELBIENIA I MODLITWA O UZDROWIENIE

Godz. 21.00

• URATOWANI! Koncert DZIĘKCZYNNY zespołu TGD

Ponadto:

WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD!
czyli MOGĘ SIĘ ZA CIEBIE POMODLIĆ – możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej, rozmowy z kapłanem,oraz spowiedzi.

KTO PYTA NIE BŁĄDZI!
Rozmowy niekontrolowane dla wszystkich poszukujących odpowiedzi Spotkania w namiotach SYCHARU, KRUCJATY WYZWOLENIA CZŁOWIEKA i NEOKATECHUMATU.

Goście opowiedzieli nam także o organizacji Rowerowej Pielgrzymki do Rzymu, w związku z ogłoszonym przez papieża  Benedykta XVI – tego roku – Rokiem Wiary. Całej akcji przyświeca hasło: „Rozkręć Wiarę. Na wierze się nie przejedziesz”.  Więcej informacji znajduje się na stronie: www.rozkrecwiare.pl

Jako Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar również będziemy mieć mały wkład w to dzieło, poprzez swoją obecność tam, aby zainteresowanym osobom, udzielać informacji na temat wspólnoty, służyć wyjaśnieniem, radą, dobrym słowem.

Na naszym spotkaniu nie zabrakło Kasi, która pomaga osobom przejść przez smutek związany z utratą dziecka poczętego.

Ojciec Donat nasz opiekun duchowny wygłosił konferencję na temat miłości ludzkiej oraz miłości Bożej.

Nasze spotkanie zakończyliśmy modlitwą Uwielbienia.

Po spotkaniu można było jeszcze wypożyczyć książki w nowo działającej Sycharowskiej Bibliotece.

Zapraszamy na kolejne spotkanie 4 czerwca 🙂