Marcowe spotkanie Wspólnoty Sychar rozpoczęliśmy od Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej. Po Eucharystii przeszliśmy na dalszą część spotkania do Domu Rekolekcyjnego. Na spotkaniu wysłuchaliśmy dalszej części konferencji ks. Marka Dziewieckiego na temat przysięgi małżeńskiej dotyczącej wierności i uczciwości „…Ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że Cię nie opuszczę..” Wiele słów, które powiedział ks. Marek, było bardzo poruszających, aczkolwiek prawdziwych i nadających sens sakramentowi małżeństwa. Podsumowując to co mówił ks. Marek: Podstawą jest wierność seksualna. W przysiędze małżeńskiej ślubujemy współmałżonkowi, że go nigdy nie zdradzimy. Zdrada – jest najbardziej radykalnym, raniącym naruszeniem miłości, z najbardziej dramatycznymi konsekwencjami – nieślubne dziecko. Należy pamiętać, że mam być tak wierna(y), by nie prowokować niepokoju u współmałżonka. Z kolei uczciwość małżeńska oznacza, że nie kłamię, nie manipuluję, nie oszukuję mojego współmałżonka. Nie tylko nie oszukuje, ale mówię o tym co się działo w ciągu dnia. Słowa „że Cię nie opuszczę aż do śmierci” – oznaczają jednoznacznie: nie opuszczę Cię nawet, kiedy ty mnie opuścisz. Złamanie przysięgi jednego z małżonków nie daje prawa drugiemu na zrobienie tego samego. Moja wierność nie jest zależna od wierności współmałżonka.

Po wysłuchaniu konferencji mieliśmy możliwość dzielenia się tym, co nas szczególnie dotknęło.

Na spotkaniu omówiliśmy również sprawę naszych rekolekcji sycharowskich, które odbędą się w czerwcu tego roku. Kto chciał mógł wypożyczyć książkę z biblioteki naszej wspólnoty.

Powitaliśmy także nowe osoby. Jest nas coraz więcej. Wiele ludzi szuka wsparcia, pomocy, pocieszenia i zrozumienia dla swoich sytuacji życiowych.

Spotkanie Ogniska zakończyliśmy wspólną modlitwą.

Nasze kolejne spotkanie już 18 marca.