Ostatnie spotkanie Ogniska we wtorek 18 marca rozpoczęliśmy Adoracją Najświętszego Sakramentu, a następnie przy kawie i herbacie odsłuchaliśmy wspólnie ostatnią część konferencji poświęconej przysiędze małżeńskiej „..tak mi dopomóż, Panie Boże Wszechmogący i wszyscy święci” ks. Dziewieckiego. Podczas wypowiadania tej części przysięgi uznaję, że to nie ja wymyśliłam(em) miłość, małżeństwo i rodzinę. Potrzebuję pomocy Boga, by realizować jego zamysł. Potrzebuję sakramentów. W związku z tym zobowiązuję się, że będę dbał/a o moją przyjaźń z Bogiem. Prawdziwa miłość, której uczy nas Bóg jest to Miłość szaleńczo ofiarna i niesamowicie mądra, tylko z Tobą i na zawsze. „..W Trójcy Jedyny…” – czyli Trzy Osoby Boskie – a jedna miłość, wolność,  i mądrość.  „…I wszyscy świeci…” – jest nam potrzebna pomoc świętych, zwłaszcza świętych małżonków, świętych księży, świętych sióstr zakonnych, bo święci nam pokazują, że jest możliwe kochać wiernie, ofiarnie aż do końca. Są dowodem, że można naśladować Jezusa.

W dalszej części spotkania był czas na dzielenie się.

Zapraszam na kolejne spotkanie Ogniska 1 kwietnia!