MAŁŻEŃSTWO NA NOWO ODKRYWANE

Rekolekcje Ogniska Sychar  w Bystrej.

To był dobry czas. Od 13 do 15 czerwca grupa członków naszego ogniska, ale także osoby, które spotkaliśmy pierwszy raz (małżeństwa i pojedynczych małżonków), spędziła owocny czas wyciszenia, refleksji i spotkania ze Słowem. Rekolekcje prowadzone przez ks. Jarosława Ogrodniczaka, a przygotowana logistycznie przez liderów naszej grupy, to nie tylko kazania, konferencje, praca w grupach, ale także wspólne Msze Święte, Różaniec, Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do Spowiedzi Świętej, rozmowy z psychologiem, dzielenia się  w indywidualnych spotkaniach czasami nawet do późnych godzin nocnych, nawiązywanie nowych znajomości, wsparcie.

To też czas wspólnej zabawy, cieszenia się, radości, dostrzegania Wielkości Stwórcy przez piękno świata.

Rozmawialiśmy o tym, czym dla nas jest małżeństwo, co to jest kobiecość i męskość, o własnych talentach, trwałych związkach, naszych relacjach z bliskimi i więziach w naszych rodzinach. Rozważaliśmy Słowo Boże wspólnie i indywidualnie, w cichej medytacji.  Odkrywaliśmy na nowo Sakrament Małżeństwa.

Rekolekcje były dla  poszukujących czasem odpowiedzi na różne pytania, czasem modlitwy i spotkania z Panem, a także czasem zaskakujących odkryć i chyba nawet czasem cudów, choć Bóg pojawiał się tam w ,,lekkim powiewie”, bez grzmotów, trzęsień ziemi, burz.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu tych kilku dni, które zapewne przyniosą jeszcze większy owoc w przyszłości.