Spotkanie 17 czerwca 2014 r.

Tylko 2 dni minęły od naszych rekolekcji ogniskowych, a prawie w komplecie spotkaliśmy się  tradycyjnie w 3 wtorek miesiąca. Wpierw godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Domu Rekolekcyjnego i w ciszy, i w muzycznym i modlitewnym uwielbieniu i dziękczynieniu. Dziękowaliśmy m.in. za Ojca Donata, naszego odchodzącego duchowego opiekuna ogniska, modliliśmy się  w intencji dobrego wyboru przyszłego duchowego pasterza dla naszej wspólnoty.

Następna część spotkania przebiegała już przy rocznicowym cieście (nowa ogniskowa tradycja obchodzenia rocznic ślubu na spotkaniu wspólnoty). Tym razem świętowaliśmy 11 rocznicę ślubu Michała i Kasi.

Omówione zostały bieżące sprawy organizacyjne, Iwona i Michał zdali sprawozdanie ze spotkania z Ks. Biskupem i zapoznali uczestników spotkania z planami docierania z informacją o Sycharze do poszczególnych parafii, ustaliliśmy też szczegóły pożegnania Ojca Donata.

Było trochę refleksji po rekolekcjach. Opinia, że niektórzy wrócili jak po tygodniowym urlopie wyciszeni, spokojni i wypoczęci nie była odosobniona. Nie można tego było powiedzieć o grupie odpowiedzialnej za przebieg tego projektu, dali z siebie wszystko, mieli prawo być zmęczeni, ale raczej zadowoleni z dobrze wykonanego zadania.  Niektórzy opowiadali też o pierwszych owocach i zadziwiających ,,zbiegach okoliczności” w czasie porekolekcyjnym.

Wiele radości dały nam świadectwa Tych, którzy odwiedzili nas po długiej nieobecności: CUDA, PANIE, CUDA – wystarczy je tylko dostrzegać, a serce się raduje.

Dalej dyskusja toczyła się wokół tematu dzieci, roli czytania Pisma Świętego, problemów proceduralnych związanych ze stwierdzeniem nieważności małżeństwa, relacji z toczących się spraw rozwodowych. Zaplanowaliśmy też wakacyjne spotkania, m.in. rodzinne ognisko wspólnoty i wieczorek taneczny (pogodny wieczór z rekolekcji bardzo się wszystkim spodobał – sukces prowadzących). Tradycyjnie po Apelu Jasnogórskim, kończącym oficjalną część spotkania, był czas indywidualnych rozmów, porad psychologa, wymiany doświadczeń w prywatnych rozmowach.

Kolejne spotkanie 1 lipca przy wspólnym ognisku:)