2 września niektórzy z nas mieli nareszcie okazję do spotkania ogniska  Sychar w Rychwałdzie. Oczywiście Ognisko Wspólnoty Sychar nie miało wakacji,  relacje ze spotkań były przecież umieszczane na bieżąco,  nasi przedstawiciele brali udział i w Ewangelizacji w Beskidach, i w Wakacjach z Sycharem nad morzem i w Bieszczadach,  i w licznych rekolekcjach oraz pielgrzymkach, gdzie dawali świadectwa swojego NAWRÓCENIA =METANOJI = ZMIANY MYŚLENIA. Ale wielu z nas w Rychwałdzie pojawiło się pierwszy raz po 2 miesiącach aktywnej przerwy.  Spotkanie więc miało szczególny charakter.

Po Mszy Św. w Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej, która  odprawiana była w intencji ratowania małżeństw w kryzysach  i po nabożeństwie do Św. Antoniego, w którym tez niektórzy z nas brali udział, spotkaliśmy się tradycyjnie w kawiarence domu rekolekcyjnego.  Ponad 20 osób rozpoczęło  słowem i pieśnią wspólną modlitwę, a następnie prowadząca – Iwona powitała stałych bywalców i nowe osoby, które trafiły na spotkanie pierwszy raz. Iwona przekazała też błogosławieństwo od Ojca Marka, który wracał w tym czasie z Ojcem Bogdanem ze spotkania z Prymasem i właśnie modli się za nas na Jasnej Górze.

W dalszej części mówiliśmy o  czekających nas jesiennych  ogólnopolskich rekolekcjach  Sychar na Górze Św. Anny, o  zbliżających się rekolekcjach Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w Siennej i  tych 14 – 16 listopada w Międzybrodziu Żywieckim, które prowadzić będzie ks. Marek Dziewiecki.  Wzajemnie zachęcaliśmy się do udziału w tych wydarzeniach oraz do włączenia się w dzieło Ewangelizacji na Żywiecczyźnie (Iwona przedstawiła szczegóły najbliższych działań).

Monika i Jej Mąż są odpowiedzialni za naszą Pierwszą Niedzielę Sycharowską w Pisarzowicach w parafii Św. Marcina. W tym dziele wesprze nas ks. Paweł Dubowik – krajowy duszpasterz Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar.

Kolejna edycja 12 kroków była dalszym tematem rozmów. Uczestnicy tych warsztatów opowiadali o korzyściach płynących z udziału w tej formie wsparcia. Wśród nowych metod wsparcia funkcjonujących w  naszym  ognisku pojawił się natomiast telefon zaufania. Jego nr oraz godz. dyżurów zostaną podane w najbliższym czasie. Działa nadal biblioteczka i SOS modlitewne.

Rozmawialiśmy jeszcze o tłumaczeniach broszur i  książki Ani przed Synodem Biskupów oraz o wsparciu finansowym tego ważnego dzieła.  Liderka grupy przedstawiła też plany związane z tematyką spotkań  na najbliższy czas. Propozycje dotyczyły tematyki związanej z przemocą w rodzinie  (pierwsze wtorki miesiąca po mszy św.) oraz dzielenie się, miting, modlitwa Słowem Bożym  (trzecie wtorki miesiąca po adoracji).  Zgłosiły się też osoby odpowiedzialne do zorganizowania  spotkań rodzinnych z dziećmi i pielgrzymki Ogniska do Łągiewnik.

W kolejnej części  uczestnicy  dzielili się własnymi świadectwami i problemami. Główny temat  wiązał się z Bożym Miłosierdziem i dotyczył konkretnej wspólnotowej modlitwy.  Opowiadaliśmy też o  cudach i ,,cudzikach”, których nie brak ostatnio  w naszym życiu, trzeba je tylko dostrzegać.

Spotkanie zakończyliśmy tradycyjnie apelem jasnogórskim.

Kolejne spotkanie 16 września!