Spotkanie 2 grudnia 2014r.

Pierwszy wtorek miesiąca – tradycyjnie udział we Mszy Św. w Sanktuarium w Rychwałdzie. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w roratach w pięknej oprawie, wysłuchać konferencji skierowanej w pierwszej części do dzieci, dalej do dorosłych, uczestniczyć w Nowennie przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny i innych modlitwach. Nabożeństwo trwało dłużej niż zwykle, więc na spotkanie w kawiarence przybyliśmy dopiero po 18.00. Złe warunki atmosferyczne nie sprzyjały wysokiej frekwencji, ale i tak dotarło kilkanaście osób.  Tym razem spotkanie poprowadziła Monika, która zaproponowała Modlitwę Słowem Bożym, a konkretnie czytanie i rozważanie Psalmu 27. Po indywidualnej refleksji modliliśmy się fragmentami tego psalmu już wspólnie, a później dzieliliśmy się rozważaniami odnoszącymi się do naszych osobistych doświadczeń. Spotkanie zakończyły komunikaty i ogłoszenia naszej Liderki Iwonki, zapowiedź związana z najbliższym spotkaniem w 3 wtorek miesiąca oraz tradycyjnie już Apel Jasnogórski. Po części oficjalnej był oczywiście czas na rozmowy (szczególnie z osobami uczestniczącymi w spotkaniu pierwszy raz). Spotkanie robocze miała też grupa przygotowująca się do prowadzenia prezentacji naszej wspólnoty.

Kolejne spotkanie Ogniska 16 grudnia!