3 marca 2015r.

Po Mszy Św. sprawowanej w intencji małżeństw w kryzysie rozpoczęliśmy tradycyjne spotkanie w kawiarence. Spotkanie rozpoczęło się odbieraniem gratulacji i komplementów przez Bożenkę i Iwonę za artykuł – wywiad w ostatnim numerze ,,Gościa Niedzielnego”. Nawet Ksiądz Proboszcz – Ojciec Bogdan, przyszedł pogratulować sławy. Wszyscy chwalili artykuł, przekazywali też opinie swoich znajomych, często pełne podziwu dla odwagi i postawy bohaterek wywiadu. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie to jedyny sycharowski akcent w następnych numerach tego czasopisma.  Rozpoczęliśmy spotkanie modlitwą i uwagą, że pierwszy raz od niepamiętnych czasów nie ma na naszym spotkaniu nikogo nowego. Czyżby dobry znak? Czas Wielkiego Postu sprzyja widocznie pojednaniu i nikt nowy nie potrzebuje pomocy.  W połowie spotkania pojawiła się jednak nowa osoba.

Część organizacyjną zajęły informacje o:

-zbieraniu zaliczki 50 zł na rekolekcje ogniska 15 – 17 maja w Rycerce. Zaliczkę zbiera Alina, my wszyscy reklamujmy to przedsięwzięcie zwłaszcza we własnych parafiach. Obiecane mamy plakaty do parafialnych gablot;

-nastąpiła zmiana tajemnic Róży Różańcowej w intencji współmałżonków;

-zachęcono do korzystania z biblioteczki ogniska;

-dziewczyny snuły plany organizowania pielgrzymki do Meczugorie w przyszłym roku i informowały o takiej pielgrzymce z ognisk Dolnego Śląska.

Właściwa część naszego spotkania to było wysłuchanie konferencji ks. Pawlukiewicza o pysze i pokorze. Pycha nasza jest absurdalna, pomaga cnota poczucia humoru. Rozradować się w Bogu to wyższa szkoła jazdy. Rozradować się może tylko człowiek mały.

Po konferencji rozpoczęła się dyskusja nad głównymi tezami tego wykładu, odwoływaliśmy się w swoich świadectwach do własnych przeżyć i doświadczeń. Mówiliśmy nie tylko o grzechu pychy, ale i o własnych kompleksach, poczuciu niskiej wartości, zadawaliśmy sobie pytania pozostające często bez odpowiedzi, ale istotne, że zostały one wyartykułowane.

Link do konferencji:

www.youtube.com/watch?v=gf0vbRIqPrM

Na zakończenie Ojciec Marek udzielił nam błogosławieństwa i odśpiewaliśmy apel jasnogórski.  Oczywiście potem nastąpiła część nieoficjalna, indywidualne konsultacje z Ojcem Markiem i z psycholożką, rozmowy do późnych godzin nocnych.

Kolejne spotkanie 17 marca!