19 maja 2015r. spotkaliśmy się, jak zwykle w trzeci wtorek miesiąca w kaplicy Domu Rekolekcyjnego na Adoracji Najświętszego Sakramentu. Wielbiliśmy Pana w cichej modlitwie, indywidualnym skupieniu, a później radośnie śpiewając i głośno dziękując Bogu za Jego łaski.

Następnie udaliśmy się do kawiarenki i po części organizacyjnej nastąpiło dzielenie się poprzedzone modlitwą poprowadzoną przez Ojca Sylwestra.

Nasze wypowiedzi wiązały się bardzo często z dwoma bardzo ważnymi wydarzeniami z życia naszego Ogniska: Niedzielą Sycharowską w Gilowicach i rekolekcjami w Koszarawie Bystrej, które poprowadził dla nas ks. Bogusław Kastelik.

Niedziela Sycharowska odbyła się 10 maja w Parafii pw Św. Andrzeja Apostoła w Gilowicach. Na trzech Mszach Św. O. Sylwester głosił kazania o Miłości małżeńskiej, sakramencie małżeństwa. Nie zabrakło także świadectw naszych Sycharków, którzy pomimo często bardzo trudnej sytuacji małżeńskiej trwają w wierności i miłości względem współmałżonka, są gotowi na pojednanie i jego powrót.

W rekolekcjach Ogniskowych, które odbyły się w Koszarawie w dniach od 15-17 maja wzięło udział  kilkunastu członków naszego Ogniska,  niektórzy ze swoimi współmałżonkami i dziećmi. Poznaliśmy też tam nowych znajomych, rodziny, małżeństwa nie tylko z terenu Podbeskidzia. Dowiedzieli się o naszych rekolekcjach najczęściej ze stron internetowych i  postanowili skorzystać z tej formy. Jak zapewniali w czasie świadectw, zyskaliśmy sobie nowych sympatyków i nie był to nasz ostatni kontakt z tymi osobami.

CZYSTOŚĆ, UBÓSTWO, POSŁUSZEŃSTWO – to RADY Ewangeliczne, którym poświęcone były rekolekcje. Był czas konferencji, był czas nabożeństw i pracy ze Słowem, Adoracji Najświętszego Sakramentu, spowiedzi, modlitwy, indywidualnych rozmów i refleksji. Wspólnie przechodziliśmy drogę od lęku do miłości, od pychy i pożądliwości do posługi. Gościnne progi domu rekolekcyjnego w Koszarawie, pomoc osób zajmujących się dzieci, postawa ks. Bogusława i przede wszystkim  wysiłek organizatorów sprawił, że był to bardzo owocny dla wszystkich czas.  Był to też czas odpoczynku, radości bycia z sobą, umiejętności zabawy, relaksu, cieszenia się. Okazało się, że potrafimy się wspaniale modlić i wspaniale bawić. CHWAŁA PANU!!!

Nasz miting zakończyliśmy modlitwą i błogosławieństwem Ojca Sylwestra. Tradycyjnie odśpiewaliśmy apel jasnogórski i ściskając sobie dłonie głośno przypomnieliśmy, że KAŻDE SAKRAMENTALNE MAŁŻEŃSTWO JEST DO URATOWANIA. Poleciliśmy też w modlitwie tych, którzy w najbliższym czasie będą mieli kolejne rozprawy rozwodowe.

Najbliższe spotkanie Ogniska 2 czerwca 2015r.