W pierwszy wtorek miesiąca nasze spotkanie tradycyjnie rozpoczyna Msza Św. w Rychwałdzkim Sanktuarium. Była ona odprawiana m.in. w intencji małżeństw w kryzysie, modliliśmy się za wszystkie trudne małżeństwa w trakcie i po Mszy Św. Uczestniczyliśmy też w nabożeństwie czerwcowym i włączyliśmy się w nowennę do Św. Antoniego i modlitwę w intencji Męczenników: Ojców  Michała i Zbigniewa, którzy już niedługo będą beatyfikowani w Peru.

Kolejny punkt programu to spotkanie w kawiarence domu rekolekcyjnego, tym razem przy przepysznym cieście Iwony-liderki, która w ten sposób obchodziła 9 rocznicę ślubu. Życzyliśmy Jej wszyscy dalszego rozwoju i wiary w to, że każde małżeństwo jest do uratowania.

Na to spotkanie zaplanowaliśmy sobie modlitwę Słowem Bożym.  Iwona wybrała Hymn o Miłości Św. Pawła z Listu do Koryntian. Wpierw czytaliśmy ten tekst wspólnie głośno, później indywidualnie w ciszy, dalej głośno odczytywaliśmy te fragmenty, które nas dotknęły. Stworzyło to niepowtarzalną modlitwę.

Po tej części nastąpiło dzielenie się, nawiązywanie własnych doświadczeń i przeżyć do fragmentu Pisma Świętego, który właśnie zgłębialiśmy, wypowiadanie własnych przemyśleń, interpretacji, refleksji. Iwona przygotowała bardzo ciekawe ćwiczenie związane z fragmentem, który towarzyszył nam całe spotkanie. Oto to ćwiczenie:

MIŁOŚĆ

1. Wstaw swoje imię w miejsce kropek.
  2. Podziel się refleksją z innymi.
  • ………………cierpliwy/a jest
  • ………………łaskawy/a jest
  • ………………nie zazdrości
  • ………………nie szuka poklasku
  • ………………nie unosi się pychą
  • ………………nie dopuszcza się bezwstydu
  • ………………nie szuka swego
  • ………………nie unosi się gniewem
  • ………………nie pamięta złego
  • ………………nie cieszy się z niesprawiedliwości
  • ………………współweseli się z prawdą
  • ………………wszystko znosi
  • ………………wszystkiemu wierzy
  • ………………we wszystkim pokłada nadzieję
  • ………………wszystko przetrzyma
  • ………………nigdy nie ustaje

Wykonaliśmy je skrupulatnie i kto chciał, w wolności, podzielił się swoimi refleksjami i towarzyszącymi uczuciami przy pracy nad tym ćwiczeniem. Było i trochę śmiechu, i trochę zadumy, zadziwienia i odkrywczych momentów.

Spotkanie zakończyliśmy modlitwą, odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego, błogosławieństwem Ojca Sylwestra, który brał aktywny udział i w modlitwie Słowem, i w dyskusji, odpowiadał też na nasze pytania i wątpliwości. Potem przez długi czas trwały jeszcze rozmowy indywidualne, taka tradycyjna nieformalna część naszych spotkań. Kto chciał, mógł skorzystać z rozmowy z księdzem lub psychologiem.

Kolejne spotkanie Ogniska 16 czerwca! Zapraszamy! 🙂