Drugie wakacyjne spotkanie Ogniska Sychar w Rychwałdzie odbiegało w swej konwencji od standardowego przebiegu naszych wspólnych chwil. Jeszcze w czerwcu umówiliśmy się, że będzie to czas rodzinnego spotkania i zabawy, dlatego rozbiegane i hasające po trawnikach i namiotach spotkań dzieci zdominowały nasz wspólny czas. Były szczęśliwe. My też. A jeszcze 2 godziny wcześniej pogoda nie wskazywała na udaną zabawę: burza, ulewa, silny wiatr odstraszał i nie zachęcał do przyjazdu. Wygrało te kilkanaście osób (nie licząc dzieci), które zaryzykowały i podjęły trud dojechania do Rychwałdu, opłacało się. Po Mszy Św. w Sanktuarium Matki Boskiej Rychwałdzkiej, na zielonych terenach rekreacyjnych FDFE, w rześkim powietrzu, które sprzyjało apetytowi i aktywności, rozłożyliśmy się z wiktuałami na przygotowanych stołach i ławach. Panowie zajęli się rozpalaniem ogniska, panie sprawami kulinarnymi, dzieci zabawą. Był też czas na poważne rozmowy, towarzyszyła nam Pani Urszula Rogólska, dziennikarka ,,Gościa Niedzielnego”, która przeprowadzała z nami wywiady. Materiał ten zaowocuje najprawdopodobniej artykułem o Wspólnocie Sychar i naszym Ognisku w którymś z kolejnych numerów tygodnika. Uczestnicy Ewangelizacji w Beskidach dzielili się wrażeniami ze spotkaniu na Klimczoku – biblijnej górze Tabor. Za tę część projektu odpowiadało właśnie nasze ognisko Sychar. Uczestnicy wakacji z Sycharem w Jastarni też z radością opowiadali o czasie wspólnego wypoczynku.  Był też bardzo symboliczny moment, kiedy otrzymaliśmy w prezencie dużą ilość chleba i różnorodnego pieczywa od właściciela piekarni, która w okolicy Domu Rekolekcyjnego prowadzi handel obwoźny. Nie byliśmy w stanie go zagospodarować i szybka akcja informacyjno logistyczna spowodowała, że jeszcze tego samego dnia dwa wielkie kosze chleba zostały przez naszych ,,sycharów” dostarczone do placówki opiekuńczo wychowawczej w Kętach.  Traktowaliśmy to jako biblijne cudowne rozmnożenie pokarmów i okazję do dzielenia się z innymi.

Przy ognisku nie zabrakło gitary i wspólnych śpiewów , nawet w tekstach biesiadnych i popularnych ogniskowych przebojów doszukiwaliśmy się z humorem charyzmatu naszej wspólnoty.

O 21.00 odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i jeszcze trochę pobyliśmy ze sobą, ale już starając się nie zakłócać ciszy nocnej. Wszystkim dziękujemy za DOBRY WSPÓLNY CZAS i  z niecierpliwością czekamy na wrześniowe powakacyjne spotkanie  we wtorek 1.09.2015r. po Mszy Św. tradycyjnie już w kawiarence FDFE. Do zobaczenia. 🙂