Po wakacyjnej przerwie spotkaliśmy się już w tradycyjnym składzie i według ustalonego od lat terminu – pierwszy wtorek miesiąca po Mszy Św. w Rychwałdzkim Sanktuarium. Miejsce też nie uległo zmianie – kawiarenka FDFE. Było dużo przyjemnych emocji, radości z widoku dawno niewidzianych przyjaciół, dzielenia się wakacyjnymi wspomnieniami, zdjęciami, odkryciami. Wielu z nas spotykało się przez wakacje. Były 2 spotkania Ogniska, ale widzieliśmy się też na koncertach, na górskich szczytach w czasie Ewangelizacji w Beskidach (szczególnie na Klimczoku, gdzie nasze Ognisko odpowiadało za ,,górę Tabor”…), na wakacjach z Sycharem w Jastarni, Nysie, na rekolekcjach różnego typu, na pielgrzymkach, wycieczkach krajowych i zagranicznych. Wszędzie pamiętaliśmy o sobie i cieszyliśmy się pięknem świata, sobą i innymi. Że pełno w nas radości można przeczytać w ostatnim numerze ,,Gościa Niedzielnego”, gdzie ukazała się relacja z naszego ,,ogniska Ogniska”. Jak ktoś nie nabył sobie tego numeru, musi zadowolić się artykułem ze strony internetowej tego tygodnika http://bielsko.gosc.pl/doc/2666522.U-Sycharkow-przysiega-rzecz-swieta

Spotkanie poprowadziła nasza Liderka – Iwonka, która zaproponowała cykl zajęć na najbliższy rok do ,,przerobienia”. Pomysł spotkał się z pełną aprobatą i wśród stałych bywalców, i wśród nowych sympatyków, których sporo było na spotkaniu. Oto czym się będziemy zajmować przez najbliższe 10 miesięcy na spotkaniach w pierwsze wtorki miesiąca:

Część I – CZY LUBISZ SIEBIE SAMEGO?

*Przejawy niezgody na życie

*Skąd się bierze niezgoda?

*Czy można zgodzić się na swoje życie?

*Ku pełnej akceptacji życia.

Część II

Część II – KU PEŁNEJ AKCEPTACJ ŻYCIA

*Przyjęcie miłości Boga początkiem zgody na życie

*,,Trzeci pokój”

*Przyjąć całe życie

*Zgoda na cierpienie

Wszystkie te wtorkowe spotkania będą tematycznie wiązały się z hasłem „JAK ZGODZIĆ SIĘ NA WŁASNE ŻYCIE?” Namiastkę tego, czym i jak będziemy się zajmować i w jaki sposób pracować, było nasze dzielenie się własnymi przemyśleniami, doświadczeniami i świadectwami osnutymi wokół pytania ,,Czy żyjesz pełnią życia, czy nie? Jak się to przejawia?”, a poprzedzonymi przypomnieniem zasad obowiązujących na mitingu.

Na spotkaniu ustaliliśmy także, że zmienia się godzina i forma naszych spotkań w 3. wtorki miesiąca. Od przyszłego tygodnia w 3. wtorki miesiąca spotykamy się na Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy FDFE po Mszy Św. w Sanktuarium, czyli gdzieś o godzinie 19.00 i dłuższą niż dotychczas adorację będziemy łączyć albo z modlitwą wstawienniczą, albo z okazją do rozmów z Ojcem Sylwestrem, który też wtedy będzie odpowiadał na nasze pytania kierowane do niego wcześniej w formie pisemnej. Takie są plany, realizacja zaś zawsze związana jest z potrzebami, które życie nam samo pisze w swoich scenariuszach.

Nasze spotkanie formacyjne zakończyliśmy tradycyjnie odśpiewaniem Apelu  Jasnogórskiego i wspólną modlitwą, a po 21.00 zostało jeszcze wiele osób, aby prowadzić indywidualne rozmowy, skorzystać ze spotkania z psychologiem, umówić się na wspólny wyjazd na ogólnopolskie rekolekcje Sychar http://www.kryzys.org/viewtopic.php?t=13306

Najbliższe spotkanie Ogniska 15 września. Do zobaczenia! 🙂