Spotkanie 17 listopada

Trzeci wtorek miesiąca to tradycyjnie czas spotkania naszego Ogniska połączony z Adoracją Najświętszego Sakramentu w kaplicy domu rekolekcyjnego. Tym razem nasze spotkanie z Panem Jezusem prowadził nasz opiekun – ojciec Sylwester.

Adoracja składała się tym razem z kilku części.

Wpierw PRZEPRASZALIŚMY Pana Jezusa za swoje ułomności, grzechy, winy, za to, że mało kochamy, że nie zawsze kierujemy się w życiu Jego nauką. Ta część adoracji była dla każdego rachunkiem sumienia i wyznaniem win.

Później nastąpiło DZIĘKCZYNIENIE. Każdy indywidualnie dziękował za łaski. Uczestnicy robili to w cichej i głośnej modlitwie, słowem, pieśnią, myślą i przede wszystkim sercem.

Dalej PROSILIŚMY Pana Boga o dary, łaski i wsparcie. Nasze prośby poprzedzone były modlitwą przebłagalną i dziękczynną. Każdy traktował tę część bardzo indywidualnie.

Ostatnia część adoracji to radosne UWIELBIENIE. Stojąc, z wyciągniętymi rękami, uwielbialiśmy Pana pieśnią, słowem, ruchem. Nabożeństwo zakończyło się oczywiście błogosławieństwem.

A później nastąpiła  bardzo wzruszająca chwila dla nas wszystkich: ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ MAŁŻEŃSKICH pary obchodzącej 17 rocznicę ślubu. 17 rocznica to coś między kryształową lub szklaną (15) a porcelanową (20), uśmiechaliśmy się więc, że  Jubilaci, Monika i  Zbyszek, nadal znajdują się w łatwotłukącej  strefie rocznic ślubu.  Przed ołtarzem Młodej (Duchem) Parze towarzyszyli jako świadkowie Dzieci: Julia i Mateusz. Wszyscy wyglądali pięknie, uroczyście i bardzo, bardzo elegancko. Cała ceremonia, prowadzona przez ojca Sylwestra, była niezmiernie wzruszająca.

A później oczywiście były życzenia, kwiaty (choć większość z nas nic nie wiedziała o planowanych atrakcjach tego spotkania) i tradycyjne: ,,Gorzko, gorzko” powtarzane wielokrotnie. Była też przygotowana przez Jubilatów autentyczna uczta weselna z tortem, słodkościami i zimną płytą. Przy apetycznych przekąskach namawialiśmy bohaterów wieczoru do wspomnień, dzieliliśmy się bogactwem rekolekcji z ks. Markiem Dziewieckim, w których uczestniczyła silna grupa naszego Ogniska i na których prowadziliśmy warsztaty Sycharu, dawaliśmy świadectwo opieki Bożej na kolejnych rozprawach rozwodowych.

Spotkanie zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim i kapłańskim błogosławieństwem ojca Sylwestra oraz życzeniem, aby w ten sam sposób obchodzić kolejne rocznice ślubu także innych członków naszej wspólnoty.

Kolejne spotkanie 1 grudnia!