Marcowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w trzeci wtorek miesiąca.

Nasza wspólna comiesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu jest dla nas wszystkich źródłem siły i jedności, dla wielu doświadczeniem wolności i łaski.  Tym szczególniejszy to czas, że poprzedza on WIELKI TYDZIEŃ.  Sakrament Syna Bożego, który dla nas cierpiał – Eucharystia, uobecnia nam sakramentalnie całą tajemnicę Zbawienia. „Każdego dnia – mówi modlitwa nad darami z Mszy Świętej Wielkiego Czwartku – kiedy jest sprawowana ta ofiara, uobecnia się dzieło naszego zbawienia” (por. 1 Kol 11,26). W tej ofierze zamiar Pana wypełnia się w najwyższym stopniu, w sposób ostateczny i definitywny, mimo że teraz nie widzimy jeszcze, aby wszystko było Mu poddane (Hbr 2,8), że wszystko w Nim się zawiera. Wielka jest tajemnica wiary, w której adorujemy Zbawiciela świata, Pana końca czasów, centrum i pełnię całego stworzonego świata, naszego prawdziwego Boga, który przybrał nasze ludzkie ciało.

Wśród modlitw tego wieczoru znalazły się i modlitwy adoracyjne, i uwielbienie Bożego Miłosierdzia, i modlitwy dziękczynne, błagalne oraz wynagradzające. Modliliśmy się słowami, pieśnią, głośno i w ciszy.

A później było spotkanie w kameralnym gronie stałych bywalców (tym razem nikogo nowego nie było). Była okazja skorzystania ze zbiorów biblioteczki,  ustaliliśmy dyżury na piątkową całonocną adorację w sanktuarium, wyznaczyliśmy przedstawiciela na czwartkowe zakończenie ,,ALFY”. Osoby wyjeżdżające na rekolekcje ogólnopolskie  rozpoczęły logistyczne przygotowania do sprawnego przemieszczania się do Porszewic. Prowadząca przypomniała o % przy rozliczeniach PIT na SYCHAR oraz o skrzynce pytań do Ojca Sylwestra – nasz opiekun był nieobecny – prowadzi aktualnie rekolekcje.

Ostatnia część naszego spotkania to tzw. DZIELENIE SIĘ. Iwona przypomniała zasady obowiązujące na spotkaniu i słuchaliśmy się nawzajem, budując swoje wypowiedzi wokół tematu przewodniego ,,trzeciego pokoju” – (patrz prelekcja na poprzednim spotkaniu). Konkluzją naszych rozważań niech będzie przytoczone przez Monikę ,,Białą” hasło: NIE MÓW BOGU, ŻE MASZ WIELKI PROBLEM, POWIEDZ PROBLEMOWI, ŻE MASZ WIELKIEGO BOGA.

Spotkanie zakończyliśmy modlitwą i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Wcześniej nasza Liderka złożyła nam wszystkim przepiękne życzenia związane z Triduum Paschalnym i Wielkanocą. Dyżurni posprzątali kawiarenkę i rozeszliśmy się do przygotowań  świątecznych.

Kolejne spotkanie Ogniska 5 kwietnia!