Trzeci wtorek miesiąca. Spotykamy się tradycyjnie wpierw na Mszy Świętej u Matki Boskiej Rychwałdzkiej, potem na Adoracji Najświętszego Sakramentu, by w końcu zasiąść przy jednym stole w kawiarence domu rekolekcyjnego. Niby tradycyjnie, tak jak co miesiąc, ale za każdym razem nieco inaczej, wprowadzamy pewne innowacje spontanicznie albo planowo. Tym razem pierwsza część adoracji była dla wielu z nas zaskoczeniem. Poprowadził ją ojciec Bogdan, proboszcz rychwałdzki i kustosz sanktuarium. Wraz z nami w tej części Adoracji Najświętszego Sakramentu brali udział  liderzy wspólnot działających przy FDEF w Rychwałdzie. W ten sposób rozpoczynali oni swoje spotkanie, na które udali się po wspólnej głośnej modlitwie, a my już w ciszy adorowaliśmy Pana Jezusa w Przenajświętszym Sakramencie do godziny 20.00

Później przenieśliśmy się do kawiarenki i przy przepysznym cieście Iwonki, która obchodziła rocznicę ślubu, rozpoczęliśmy dzielenie się. Tym razem spotkanie prowadziła Monika ,,Biała”, bo Iwonka była na spotkaniu liderów wspólnot i dołączyła do nas pod koniec. Towarzyszył nam też cały czas ojciec Sylwester.

W części organizacyjnej  Monika szczególnie serdecznie powitała nowe osoby. Ustaliliśmy też szczegóły najbliższych przedsięwzięć. Dalej były relacje z rekolekcji  ogólnopolskich w Porszewicach, z których uczestnicy przywieźli książkę ks. Romualda Jaworskiego ,,Kiedy miłość boli. O zranieniach i przebaczeniu w małżeństwie” wraz z dedykacją autora dla naszego Ogniska. Książka wzbogaci biblioteczkę  i jest już do wypożyczenia.

Monika przypomniała zasady obowiązujące na spotkaniu i słuchaliśmy się wzajemnie nawiązując w swoich wypowiedziach czy to do świadectw uczestników spotkania, czy do refleksji związanych z pieśnią i modlitwą na rozpoczęcie, czy z odczuciami  i emocjami z czasu adoracji.  Na wszystkich niesamowite wrażenie zrobiło świadectwo Sabiny.  Zasady dyskrecji przyjęte na spotkaniach nie pozwalają w tym miejscu pisać o szczegółach, podkreślić jednak możemy, że usłyszeliśmy kolejny dowód na to, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

Już dobrze po 21.00 odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i zakończyliśmy część oficjalną naszego spotkania, ale rozmowy indywidualne trwały dalej. Następne spotkanie tym razem za miesiąc, w trzeci wtorek, czyli 17 maja, bo pierwszy wtorek miesiąca przypada 3 maja i ze względu na święto spotkania Ogniska nie będzie.