Pierwsze powakacyjne spotkanie

Wielu z nas z niekłamaną tęsknotą czekało na ten dzień. Spotkaliśmy się w końcu po wakacjach i rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny. Wielu z nas miało okazję spotykać się i przez wakacje: a to prywatnie, a to na wakacjach z Sycharem, a to na Ewangelizacji w Beskidach, ale i tak wyczekiwaliśmy tradycyjnego spotkania Ogniska. Było więc tradycyjnie.

Wpierw udział we Mszy Św. w Rychwałdzkim Sanktuarium i w nabożeństwie do św. Antoniego (wszak to pierwszy wtorek miesiąca), potem spotkanie przy herbatce i ,,małym co nieco” w gościnnej kawiarence domu rekolekcyjnego.

Po modlitwie poprowadzonej muzycznie przez Ulę, a spontanicznie przez kilka innych osób, spotkanie rozpoczęła Liderka Iwona, która powitała wszystkich po długiej nieobecności, ciepłe słowa skierowała też do nowych osób. Przekazała pozdrowienia od Ojca Sylwestra, który już zadomowił się w Głogówku i poinformowała nas, że nowym opiekunem naszego Ogniska od października będzie ojciec Stefan z Krakowa, aktualnie kończący pracę w wydawnictwie. Czekamy z niecierpliwością i pewnym dreszczykiem emocji, kogo to Opatrzność wskazała na naszego opiekuna.

W pierwszej części Iwonka podziękowała wszystkim, którzy włączyli się w Ewangelizację w Beskidach, a Monice i Lidce za poprowadzenie warsztatów KWC.  Przypomniała o zmianie tajemnic różańca świętego w ,,Ogniskowej róży różańcowej”, przybliżyła nowym osobom, na czym polega projekt modlitewnego SOS w naszym Ognisku, przekazała informacje o ogólnopolskich rekolekcjach na Górze Św. Anny, zachęciła do korzystania z biblioteczki Ogniska i możliwości zabierania do domu kopii obrazu Matki Boskiej Rychwałdzkiej. Tytułem wstępu przybliżyła też nowym osobom charyzmat naszej wspólnoty, a Monika opowiedziała nieco o programie 12 kroków. Okazało się, że kilka osób z naszego Ogniska właśnie rozpoczyna pracę w niestacjonarnej śląskiej grupie internetowej.

Po odczytaniu zasad nastąpiło tzw. dzielenie się. Wiele zmian zaszło w naszym życiu przez te 2 miesiące, ale zgodnie z zasadami obowiązującymi na mitingu, nie miejsce i czas, aby o tym pisać.

Na zakończenie odśpiewaliśmy apel jasnogórski i z wiarą powtórzyliśmy nasz charyzmat, że KAŻDE SAKRAMENTALNE MAŁŻEŃSTWO JEST DO URATOWANIA.  Po części oficjalnej nastąpiła jeszcze nieformalna forma: rozmowy, sprzątanie, porady fachowców, logistyczne rozwiązania związane z komunikacją i przemieszczaniem się. Większość z nas będzie na spotkaniu za 2 tygodnie w 3 wtorek miesiąca. Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej oraz w mailach.

Kolejne spotkanie 20 września!