Trzeci wtorek października – ADORACJA

Październikową adorację w kaplicy Domu Rekolekcyjnego poprowadził ojciec Stefan. Modliliśmy się głośno i w ciszy, wspólnie i indywidualnie, modliliśmy się pieśnią, modliliśmy się Słowami Pisma Świętego, modliliśmy się sercem.

Ponieważ wielu z nas wcześniej uczestniczyło w Sanktuarium Matki Boskiej Rychwałdzkiej i w nabożeństwie różańcowym, i we Mszy Św., a Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończyła się po godz. 20.00, to na spotkanie przy herbatce nie było już dużo czasu i sił (w ogóle miało być bez herbatki, ale ziąb i jesienna szaruga przymusiły do zmiany planów).

Przede wszystkim uczestnicy ogólnopolskich rekolekcji Sychar na Górze Św. Anny podzielili się swoimi wrażeniami. Były też sprawy bieżące, trochę ogłoszeń, precyzowania planów dotyczących najbliższych spotkań. Niektórzy byli na świeżo po kolejnych rozprawach sądowych, ważnych wydarzeniach rodzinnych, przeżyciach, więc także króciutko sygnalizowali problemy i mówili o swoich uczuciach z tym związanych.

W trakcie dzielenia się wyłonił się problem związany z interpretacją konkretnego fragmentu Pisma Św. i ojciec Stefan wyjaśniał nasze wątpliwości, zobowiązał się też do zgłębienia tematu na jedno z kolejnych spotkań. Wszyscy zgodnie przyjęli propozycję, żeby w przyszłości jakieś spotkanie, albo cykl spotkań poświęcić problematyce sztuki czytania Słowa Bożego.

Spotkanie zakończyliśmy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego i modlitwą w intencji tych, którzy prosili nas o modlitewne wsparcie. Ojciec Stefan udzielił błogosławieństwa wszystkim obecnym. Kolejne spotkanie  ZA MIESIĄC w 3 wtorek – 15 listopada. Ze względu na Święto Zmarłych i Wszystkich Świętych nie będzie spotkania w pierwszy wtorek miesiąca.