Listopadowe spotkanie

To było jedyne spotkanie w tym miesiącu, bo w pierwszy wtorek miesiąca przypadło w tym roku Wszystkich Świętych i spotkania nie było. Rozpoczęliśmy Mszą Św. na której już niektórzy z nas zauważyli, że Ojciec Stefan ma wyraźne kłopoty zdrowotne. Potwierdziła to dalsza część wieczoru: Adoracja Najświętszego Sakramentu odbyła się bez udziału Ojca, nie było go też na dalszej części spotkania, na której spodziewaliśmy się wysłuchać obiecanego wykładu. Życzymy Ojcu szybkiego powrotu do zdrowia.

W trakcie Adoracji Monika zaproponowała i po uzyskaniu zgody przejęła inicjatywę wspólnej modlitwy za siebie wzajemnie. Stanęliśmy kołem wokół Najświętszego Sakramentu śpiewając, wielbiąc Boga i dziękczynienie Mu składając, a co pewien czas ktoś kolejno stawał w centralnym miejscu i wszyscy indywidualnie modliliśmy się za tę osobę i Panu dziękowaliśmy za nią. To była wzruszająca forma adoracji i bardzo Monice Białej dziękujemy za pomysł i realizację tej modlitwy.

Na spotkaniu przy herbatce wpierw prowadząca Iwonka przekazała kilka spraw m.in. o NIEDZIELI SYCHAROWSKIEJ zaplanowanej na 22 stycznia w Lesnej, ustaliliśmy harmonogram dyżurów na najbliższy piątek do całonocnej adoracji w Sanktuarium, uczestnicy warsztatów KWC zdali sprawozdanie z przebiegu ostatnich rekolekcji, osoby, które w najbliższym czasie czekają sprawy w sądach prosiły o wsparcie modlitewne.  Iwonka krótko usprawiedliwiła ojca Stefana przekazując nam treść rozmowy telefonicznej i podjęła decyzję, że zaplanowany wykład odbędzie się w innym terminie, a dalszą część spotkania poświęcimy na dzielenie się. Przypomniała zasady i rozpoczęliśmy aktywne słuchanie. A było czego posłuchać, dzieje się w naszym życiu wiele. Naprawdę były trudności z  zakończeniem wymiany myśli i to, że nie siedzieliśmy do północy zawdzięczamy jedynie stanowczej postawie prowadzącej.

Kolejne spotkanie 6 grudnia w Mikołaja. Będzie gorąco, bo to przecież główny patron Parafii Rychwałd, więc spotkamy się najprawdopodobniej po sumie odpustowej.