Ostatnie spotkanie w 2016r.

3 wtorek miesiąca, kiedy to tradycyjnie spotykamy się w kaplicy domu rekolekcyjnego na Adoracji Najświętszego Sakramentu, przypadł w gorącym przedświątecznym okresie. Trafiliśmy na generalne porządki, kaplica i kawiarenka były w ogóle wyłączone z użytku. Tłumów nie było, bo wielu zajętych przygotowaniami we własnych domach zrezygnowało z Ogniskowego spotkania, a pogoda też nie dopisywała i niektórzy się wystraszyli mgły i poślizgowego błota.

Znaleźliśmy sobie miejsce w … podziemiach budynku i tam spędziliśmy czas. Główną częścią spotkania była kontynuacja wykładu ojca Stefana poświęcona problemom związanym z tzw. grzechami międzypokoleniowymi i interpretacji fragmentów Starego Testamentu. Ojciec Stefan opierał się głównie na dokumentach Konferencji Episkopatu Polski zajmujących stanowisko w tej sprawie, na własnych przemyśleniach i doświadczeniach.

Temat trudny, wielowątkowy, powodował poruszanie kolejnych wątków i odchodzeniem od głównego problemu w dyskusji. Na pewno będzie kontynuowany w kolejnym roku spotkań.

Na koniec Basia przekazała do biblioteczki Ogniska książkę z dedykacją dla Sycharków Rychwałdzkich od ks. Stanisława Orzechowskiego ,,Orzecha” i krótko opowiedziała o weekendzie dla zakochanych na Górze Św. Anny , które prowadził właśnie ,,Orzech”, a gdzie w/w…. bawiła wnuki i z ,,Orzechem” konwersowała ,,O małżeństwie… bez zacieranie prawdy”.

Bernardyna prosiła o modlitwę w intencji męża, bo bardzo niepokoi ją stan jego zdrowia i wszyscy przyjęli to ze zrozumieniem.

Iwonka złożyła życzenia świąteczne obecnym, a ojciec Stefan udzielił nam błogosławieństwa.  Po odśpiewaniu apelu jasnogórskiego większość z nas starała się szybko wrócić do domów, gdzie najczęściej czekało na nas jeszcze mnóstwo prac przedświątecznych.

Następne spotkanie 3 stycznia 2017r.