Marcowe spotkanie

7 marca, w pierwszy wtorek miesiąca, spotkaliśmy się tradycyjnie wpierw na Mszy Św. w Sanktuarium Matki Boskiej Rychwałdzkiej, a potem w kawiarence FDFE . Msza Św. odprawiana w intencji małżeństw w kryzysie zgromadziła wiele osób, bo trafiliśmy na rekolekcje parafialne. Wysłuchaliśmy też nauki rekolekcyjnej.

A na spotkaniu w kawiarence spotkaliśmy się w powiększonym gronie, pojawiły się nowe osoby i dawno niewidziani członkowie. Rozpoczęliśmy modlitwą i prowadząca Iwonka przekazała wpierw ogłoszenia i informacje:

-1% podatku warto  przekazać na Sychar;

– ustalenie dyżuru do nocnej adoracji w 3. piątek miesiąca;

– przypomnienie o zmianie tajemnic w Róży Różańcowej;

– sprawy organizacyjne związane z najbliższymi rekolekcjami Ogniska, które rozpoczynają się w piątek 10. marca 2017r.

Następnie, po odczytaniu zasad, przystąpiliśmy do dzielenia, chcąc nowym osobom nieco przybliżyć charyzmat naszej wspólnoty.

Główną część  spotkania  przygotowała Bernardyna. Był to referat poświęcony GRZECHOWI PYCHY, przygotowany na podstawie książki ks. Krzysztofa Kralki SAC: ,,Siedem grzechów głównych”.  Bernardyna omówiła różne przejawy i odcienia pychy, m. in. takie jak próżność, perfekcjonizm, narcyzm, snobizm, arogancja, mesjanizm i samowystarczalność.

Aby radzić sobie z pychą trzeba:

-uznać problem:

-zobaczyć i nazwać pokusy;

-kontemplacja i adoracja jako szczególne środki w walce z demonem;

-kierownictwo duchowe i rekolekcje jako forma zbliżenia się do prawdy;

-pycha sprzeciwia się prawdzie o Bogu, więc leczymy się prawdą o Bogu.

Na koniec Bernardyna zaproponowała ćwiczenie skonsultowane z liderką Iwonką. Ćwiczenie nosiło tytuł  ,,Przyjrzyj się swojemu sercu”. Wszyscy byli zachwyceni sposobem, w jaki koleżanka przygotowała referat. Podziękowaliśmy jej gromkimi brawami i zaraz poprosiliśmy o kolejne części wykładów, tym bardziej, że ten wygłoszony wywołał wiele refleksji i gorącą dyskusję.

Spotkanie zakończył ojciec Stefan, który dotarł po zakończonej spowiedzi. Wspólnie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i przyjęliśmy błogosławieństwo ojca Stefana. Po oficjalnym zakończeniu był jeszcze czas na prywatne pogaduchy.

Większość z nas spotka się na rekolekcjach w najbliższy weekend, a kolejne spotkanie Ogniska będzie w 3. wtorek marca tj. 21 III 2017r.