Poświąteczny wtorek w Oktawie Wielkanocy

Trzeci wtorek kwietnia przypadł w tym roku zaraz po Wielkanocy. Może dlatego spotkaliśmy się w bardzo kameralnej atmosferze, nie było nas duża ani na Adoracji Najświętszego Sakramentu, ani na spotkaniu przy herbatce. Te kilka osób, które dotarły, spędziły czas na cichej adoracji (w pierwszej części) i uwielbieniu pieśnią (w drugiej części). Później tradycyjnie spotkanie w kawiarence.

Podzieliliśmy się wrażeniami poświątecznymi i naszym udziałem w obchodach Wielkiego Tygodnia. Iwona podała kilka ogłoszeń, kto chciał, podzielił się doświadczeniami rodzinnymi, dobrymi i złymi wydarzeniami z ostatnich dni, przemyśleniami. Potem Bernardyna omówiła kolejny rozdział książki ks. Krzysztofa Kralki SAC: ,,Siedem grzechów głównych”. Tym razem skupiła się na grzechu zazdrości. Obszerne wystąpienie Bernadki nie pozwoliło na dyskusję, więc postanowiliśmy przenieść temat na majowe spotkanie (ustalono je na 2 maja), a do przemyślenia i zastanowienia się każdy z nas dostał 7 pytań. Oto one:

1) Czy duch zazdrości mnie już dopadł? Jeśli tak to w jaki sposób mnie kusi i co mi podpowiada?
2) Czy doświadczam miłości Boga i wartości, którą mam w Nim?
3) Czy dziś mam doświadczenie miłości Boga?
4) Czy dziś żyjesz w przekonaniu, że Bóg jest dla ciebie dobry i sprawiedliwy?
5) Musisz uświadomić sobie co otrzymałeś od Boga. Co jest Jego łaską w twoim życiu
i czy jesteś z tego zadowolony?
6) Czy wyrażasz zadowolenie względem ludzi, którzy czynią dobro?
7) Czy cieszysz się talentami innych ludzi i czy dziękujesz za to Bogu?

Spotkanie zakończyliśmy krótką modlitwą i wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego oraz błogosławieństwem Ojca Stefana.

Następne spotkanie 2 maja!