Spotkanie w pierwszy majowy długi weekend

Nie do końca byliśmy przekonani, czy warto robić spotkanie we wtorek między świątecznymi dniami, bo wiele osób będzie ,,wyjechanych”, ale ostatecznie przegłosowaliśmy i… Warto było. Spora grupa tych, którzy długi weekend spędzali stacjonarnie, zjawiła się na spotkaniu. Nie było nikogo nowego, ale jak życie pokazało, wielu z nas opcję wolnego czasu łączy z wizytą w Rychwałdzie i spotkaniem z ,,sycharkami”. Dlatego więc po Mszy Św. w Sanktuarium Matki Boskiej Rychwałdzkiej, w świątecznych nastrojach, w patriotycznym uniesieniu zapoczątkowanym już na nabożeństwie, przenieśliśmy się do kawiarenki.

Spotkanie upłynęło pod znakiem ZAZDROŚCI. To kolejny grzech główny omawiany przez Bernardynę na podstawie książki ks. Krzysztofa Kralki SAC: ,,Siedem grzechów głównych”. Pamiętamy, że temat ten rozpoczęliśmy już na poprzednim spotkaniu, to była jego kontynuacja. Po referacie Bernadki była praca z zadaniami przygotowanymi już wcześniej, prawie każdy zabierał głos i odwoływał się do własnych doświadczeń. Obszerny wywód teologiczny przeprowadził też ojciec Stefan, łącząc temat naszych dyskusji z rozważaniami duchowymi i przykładami z bogatej literatury nie tylko katolickiej.

Spotkanie zakończyliśmy tradycyjnie odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego, modlitwą i błogosławieństwem ojca Stefana. Kolejny raz widzimy się 16 maja w kaplicy domu rekolekcyjnego na Adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja o 19.00 , wcześniej można oczywiście uczestniczyć we Mszy Św. w kościele o 18.00. Po adoracji spotkanie formacyjne.