Trzeci majowy wtorek

Spotkania w 3. wtorki miesiąca tradycyjnie łączą się z Adoracją Najświętszego Sakramentu w kaplicy FDFE. Po adoracji w cichej, prywatnej, indywidualnej modlitwie przeszliśmy do kawiarenki. Spotkanie miało bardzo roboczy charakter, mianowicie wstępnie omawialiśmy październikowe obchody pięciolecia naszego Ogniska (tak, tak… to już 5 lat). Wielu pamięta początki, wielu dołączyło  później, niektórzy to takie całkowite ,,świeżynki”. Możemy powiedzieć, że pracowaliśmy metodą ,,burzy mózgów”, a kilka propozycji ma już nawet przydzielonych odpowiedzialnych. Nie czas na szczegóły, możemy jedynie zdradzić, że BĘDZIE SIĘ DZIAŁO! Każdy też będzie mógł znaleźć działkę dla siebie.

Kolejna sprawa omawiana to reprezentowanie Ogniska na V Marszu dla Życia i Rodziny w Cieszynie, nawiązanie współpracy z sąsiednimi Ogniskami w Strumieniu i Żorach, udział w obchodach 10-lecia ogniska w Żorach, Ewangelizacja w Beskidach, wakacyjne plany.

2 osoby podzieliły się trudnymi doświadczeniami ostatnich dni w ich rodzinach. Wysłuchaliśmy relacji, otoczyliśmy modlitwą naszych przyjaciół  i każdy na miarę swoich możliwości wsparciem duchowym. Było też jedno bardzo obiecujące świadectwo potwierdzające hasło, że  ,,PAN JEST WIELKI” i zadziwia nas swoim prowadzeniem. Słuchając Uli, na myśl przychodziło nieco zmodyfikowane powiedzenie, że wszystkie drogi prowadzą do… Rychwałdu 🙂

Spotkanie zakończyło jak zwykle odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego i błogosławieństwo Ojca Stefana. Kolejne spotkanie 6 czerwca po Mszy Św. wieczornej.