Pierwsze czerwcowe spotkanie

Pierwszy wtorek czerwca to  spotkanie ogniska po Mszy Św. w Sanktuarium Matki Boskiej Rychwałdzkiej.  Spotkanie prowadziła tym razem Basia, bo Iwonka – liderka tym razem była nieobecna. Nie omieszkała oczywiście pozostawić nam szczegółowych wskazówek, więc trzymaliśmy się wyznaczonego azymutu  i realizowaliśmy ściśle wytyczne 😉

W części I Beata z Basią zdały sprawozdanie z  Marszu dla Życia w Cieszynie, gdzie reprezentowały naszą Wspólnotę. Okazało się, że ojciec Stefan zna osobiście rodzinę, która w trakcie tego marszu dawała świadectwo opieki Bożej nad rodziną z 12 dzieci. Przybliżył nam trochę tych wspaniałych ludzi i natychmiast zrodziły się pomysły, jak tę znajomość w przyszłości  wykorzystać.

Podobny Marsz dla Życia i Rodziny organizowany jest w ramach  Diecezjalnych Dni Wspólnoty 11 czerwca w Żywcu. Do udziału w tym wydarzeniu wszystkich zachęcaliśmy.

Sprawozdanie z ogólnopolskich sycharowskich rekolekcji w Ożarowie przekazał Krzysiek. Z niecierpliwością czekamy na linki do nagranych konferencji, bo z tego, co Krzysiek opowiadał, warte są uważnego wysłuchania.

Monika Biała opowiadała barwnie i emocjonalnie o pielgrzymce do Medjugorie. Inni włączyli się ze swoimi pielgrzymkowymi doświadczeniami nie tylko z tego miejsca i tak zrodził się nam kolejny punkt programu.

Rozmawialiśmy też  o ogólnopolskiej konferencji naukowej na KUL-u w Lublinie, na którą jutro  pojedzie ojciec Stefan, Bożenka i Janek. Więcej szczegółów o tym, co tam się działo, na kolejnym spotkaniu.

Iwonka przekazała nam wiadomość, że Ks. Paweł Dubownik – wstępnie ma zapisany przyjazd do nas na 7 października – 5 lat naszego Ogniska Sychar. Potwierdzi jeszcze w wakacje.

Basia przypomniała też o zmianie tajemnic w Róży Różańcowej i o najbliższej całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w trzeci piątek miesiąca – 17 czerwca. Nasz dyżur przypada między godziną 20.00 a 22.00 i serdecznie zapraszamy do udziału w tym  Dobrym Czasie.

W II części spotkania Bernardyna omówiła rozdział książki poświęcony  grzechowi nieumiarkowania w jedzeniu i piciu. Referat jak zwykle był treściwy i przekonujący, więc w sposób naturalny wywołał dyskusję i dzielenie się własnymi doświadczeniami oraz refleksjami, co to nas uderzyło w wystąpieniu Bernadki. A były tam treści dla wielu z nas zaskakujące. Temat wywołał kolejną konkluzję, bo Monika Biała przypomniała o najbliższej Krucjacie Wyzwolenia Człowieka i o tym, że trzeba tam poprowadzić warsztat sycharowski. Nie ustaliliśmy szczegółów, czekamy na ochotników.

Ponieważ część osób musiała wyjść w trakcie spotkania, do Apelu Jasnogórskiego dotrwała nas garstka, ale korzystając z pomocy Uli i jej niezawodnej gitary gromko odśpiewaliśmy pieśń już po godzinie 21.00.

Przypominamy, że ostatnie przedwakacyjne spotkanie odbędzie się we wtorek 20 czerwca. Rozpoczynamy Adoracją Najświętszego Sakramentu w kaplicy domu rekolekcyjnego o godz. 18.45.