Rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny

5 września, w pierwszy wtorek miesiąca, spotkaliśmy się pierwszy raz po wakacjach. Większość z nas widziała się nie tak dawno na spotkaniach roboczych dotyczących obchodów 5 rocznicy powstania Ogniska albo na wakacyjnych wyjazdach sycharowskich, więc okrzyków zaskoczenia nie było za wiele, za to przyjaźnie witaliśmy nowych sympatyków i kandydatów do wspólnoty. Spotkanie upłynęło przy smakowitym cieście, które serwował Tadeusz, w ten sposób obchodząc 30 rocznice swojego ślubu z Barbarą. Zaśpiewaliśmy im 100 lat i na ręce Tadeusza złożyli wiele, wiele życzeń dla perłowej pary. Nasze świętowanie zwróciło nawet uwagę innych wspólnot, które w tym czasie też miały spotkania w domu rekolekcyjnym.

Od ogłoszeń zaczęliśmy część porocznicową. Prowadząca spotkanie liderka Iwona przypominała o zmianie tajemnic w naszej Ogniskowej Róży Różańcowej. Namawiała do zapisów na ogólnopolskie rekolekcje wspólnoty Sychar na Górze Św. Anny, zachęcała do udziału w jesiennym ognisku wspólnot działających przy sanktuarium w Rychwałdzie, które zaplanowane jest na 2 października po Mszy Św. wieczornej, podzieliła się planami dotyczącymi rekolekcji Ogniska i poddała pod głosowanie swoje propozycje. Ustaliliśmy też wstępnie dyżur na całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu w 3. piątek miesiąca w Bazylice Mniejszej w Rychwałdzie. Chętnych zapraszamy do naszej ekipy w godz. 20.00 – 22.00

Ze świetną inicjatywą wystąpił Krzysiek – odpowiedzialny za liturgię w dniu rocznicy powstania ogniska: złóżmy na ołtarzu w procesji z darami swoje ślubne zdjęcia. Pomysł się bardzo spodobał. Jeżeli się więc wybierasz na Mszę Św. z okazji 5-lecia Ogniska Sychar w Rychwałdzie, to zabierz ze sobą ślubne zdjęcie. Jeżeli chcesz takie zdjęcie dołączyć wcześniej, to Bożenka jest odpowiedzialna za ,,koszyczek zdjęć”.

Kolejna część naszego spotkania to runda dzielenia. Po przypomnieniu zasad, każdy kto chciał i ile chciał mógł powiedzieć o sobie po to, aby osobom nowym przybliżyć nieco charyzmat naszej wspólnoty.

Ostatnia część to referat Bernardyny o 6. Grzechu głównym. GNIEW był tematem przewodnim, słuchaliśmy więc o sarkazmie, cynizmie, złośliwości, obłudzie, porywczości i impulsywności. Oj, WIELU z nas miało WIELE przykładów z własnego życia, którymi chętnie dzieliliśmy się w dyskusji po wystąpieniu Bernadki.

Spotkanie zakończyliśmy tradycyjnie Apelem Jasnogórskim, błogosławieństwem ojca Stefana i wyskandowaniem hasła: KAŻDE SAKRAMENTALNE MAŁŻEŃSTWO JEST DO URATOWANIA!!!

Do zobaczenia 19 września (3. wtorek miesiąca) o 18.45 w kaplicy FDFE na Adoracji Najświętszego Sakramentu. Dla chętnych Msza Św. o 18.00 w Rychwałdzkiej Bazylice Mniejszej.