19 września – trzeci wtorek miesiąca

Tradycją trzecich wtorków jest Ogniskowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy domu rekolekcyjnego. Tym razem choroba ojca Stefana pokrzyżowała nam plany. Kiedy już zgromadziliśmy się w kaplicy, wielu wcześniej uczestniczyło we Mszy Św. w Rychwałdzkiej Bazylice Mniejszej, nadeszła wiadomość, że adoracji tym razem nie będzie. Postanowiliśmy więc pomodlić się wspólnie. Modlitewne spotkanie poprowadził spontanicznie Krzysiek, do którego dołączyły inne osoby i tak nasza modlitwa przerodziła się w piękne Uwielbienie słowem i muzyką.

Potem przeszliśmy do kawiarenki. Ponieważ na spotkaniu zjawiło się kilka nowych osób, po części organizacyjnej komunikatów i ogłoszeń nastąpiło dzielenie się. Kto chciał, dawał świadectwo, kto chciał ograniczał się tylko do przedstawienia.

Rozmawialiśmy trochę o szczegółach związanych z rocznicą powstania Ogniska, o czekających nas rekolekcjach ogólnopolskich, o akcji odmawiania różańca na granicach Polski. Do dyspozycji uczestników była nasza biblioteczka z książkami i nagraniami oraz inne materiały.

Spotkanie zakończyliśmy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

Kolejne spotkanie 3 października!