Pierwszy wtorek października

Spotkanie niektórzy z nas rozpoczęli  nabożeństwem różańcowym (przecież to październik), później Msza Św. w intencji małżeństw w kryzysie, zakończona  modlitwą sycharowską. Niektórzy po mszy zostali na  nabożeństwo Transitus, czyli nabożeństwo śmierci św. Franciszka z Asyżu w wigilię  uroczystość św. Franciszka z Asyżu. Schodziliśmy się więc do kawiarenki grupkami.

A w kawiarence Tadeusz obchodził swoje 55 urodziny. Przywiózł pyszne ciasto. Ten Sycharek nas wyraźnie rozpieszcza i tuczy, co spotkanie – obchodzi jakiś jubileusz. W prezencie mógł zapalić świecę i rozpocząć spotkanie.

Dalej już Iwonka, modlitwa ojca Stefana i pieśń uwielbienia poprowadzona przez Ulę i jej gitarę. Ciepło powitaliśmy nową osobę i znajomych z rekolekcji Ogniskowych, którzy przyjechali nas odwiedzić i powiedzieć, co u nich słychać. A słychać DOBRZE!

W ogłoszeniach Iwona przypomniała o akcji ,,Różaniec  do Granic”  i naszym akcencie w Ujsołach – pamiętamy, że po różańcu na granicy mamy zaproszenie do Mamy Moniki Białej na małe co nieco. Liderka przypomniała też o spotkaniu roboczym przed obchodami 5-lecia ogniska 10 października po mszy o 18.00 Obejrzeliśmy też pamiątkowe piernikowe serca, akceptując wybór Moniki i Darka. Basia zachęciła do korzystania z biblioteczki i mobilnego ołtarzyka Matki Boskiej Rychwałdzkiej, który można zabrać na jakiś czas do domu wraz ze zbiorem modlitw i pamiątkowymi wpisami.

Ze względu na nowe osoby prowadząca zaproponowała ,,rundkę” dzielenia się. Nasze wystąpienia poprzedziła przypomnieniem i odczytaniem zasad. Miało być krótko, było jak zwykle bardzo osobiście, dygresyjnie, wzruszająco i wydawało się, że Bernardyna, z kończącą cykl prelekcją na podstawie książki Krzysztofa Kralka  ,,7 grzechów głównych”, nie zmieści się w programie. Zmieściła się i omówiła ostatni grzech LENISTWO, ale na dyskusję zabrakło już miejsca. Ten punkt przenieśliśmy już na kolejne spotkanie.

Nasze spotkanie zakończył ojciec Stefan obszernym komentarzem do naszego dzielenia i do tez omawianej książki. Obiecał też zgłębić i przedstawić nam temat acedii – duchowej depresji oraz kulturowej problematyki związanej z gniewem.

Spotkanie tradycyjnie zakończyło odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego i błogosławieństwo ojca Stefana. Tradycyjnie też rozchodziliśmy się bardzo długo. Kolejne formacyjne spotkanie to 3 wtorek miesiąca: Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy domu rekolekcyjnego o 18.45.