Ostatnie spotkanie przed obchodami 5-lecia Ogniska Sychar w Rychwałdzie

Ostatnie spotkanie Ogniska WTM Sychar odbyło się we wtorek 17 października. Rozpoczęliśmy je Adoracją Najświętszego Sakramentu w kaplicy Domu Rekolekcyjnego o godz. 18.45. Przed Adoracją, kto chciał, mógł uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym i we Mszy Św. w Sanktuarium o godz. 18.00.

Po Adoracji tradycyjnie przeszliśmy do kawiarenki i tam, przy małym ,,co nieco”, kontynuowaliśmy spotkanie. Uczestnicy ,,Różańca do Granic” dzielili się przeżyciami z tego wydarzenia. Mówili o  Mszy Św. w kościele pw. Świętego Józefa Robotnika w Ujsołach, odpoczynku i wspólnej z innymi przybyłymi modlitwie różańcowej na przejściu granicznym w Glince. Pamiętamy, że wszystkich Sycharków gościła Mama Moniki „Białej”.

Główną częścią spotkania było wysłuchanie dwóch tekstów. Iwona – liderka odczytała nam konspekt swojego wystąpienia na 5-lecie Ogniska i drugi tekst, list ojca Macieja – opiekuna duchowego Ogniska wrocławskiego o roli modlitwy i pracy nad sobą we wspólnocie. Wystąpienie Iwonki i ten list były takim wstępem do dzielenia się w kontekście podsumowania  5 lat Ogniska lub tego czasu, ile jest się w Ognisku. Oczywiście dzielenie się było poprzedzone odczytaniem zasad i reguł obowiązujących na mitingach.

W części organizacyjnej ustalaliśmy też szczegóły związane z wyjazdem na Ogólnopolskie Rekolekcje Sycharowskie na Górze Św. Anny 27-28 X 2017r.  i całonocną Adoracją Najświętszego Sakramentu w Bazylice Rychwałdzkiej 27X 2017r. oraz dopracowywaliśmy ostatnie szczegóły przed świętowaniem 5 rocznicy powstania ogniska.

Spotkanie zakończyło błogosławieństwo ojca Stefana i odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego.