Trzeci wtorek listopada

Skoro trzeci wtorek, to Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy domu rekolekcyjnego. Wielu wcześniej uczestniczyło we Mszy Św. w Bazylice Mniejszej w Rychwałdzie. Adoracja zakończyła się tym razem indywidualnym błogosławieństwem każdego uczestnika, co było inicjatywą Krzysztofa. Ojciec Stefan z monstrancją podszedł do każdego indywidualnie (a ważne było to, że były wśród nas małżeństwa) i pobłogosławił każdego z nas osobno. Dla wielu to było wzruszające przeżycie.

Potem przeszliśmy na część warsztatową do kawiarenki już bez ojca Stefana, który źle się czuł i nie towarzyszył nam w spotkaniu. A szkoda.

Po części informacyjnej i ogłoszeniowej prowadząca odczytała zasady obowiązujące na spotkaniu i rozpoczęliśmy ,,rundkę” dzielenia ze względu na nowe osoby biorące udział w spotkaniu. Każdy krótko przedstawił swoją historię (ile chciał i co uważał za warte uwagi), osoby nowe też, jeżeli były gotowe, coś o sobie powiedziały, jeżeli nie chciały, przypomniały tylko swoje imię.

Ostatnia część to warsztat Beatki, która kontynuowała cykl o 5 językach miłości. Tematem przewodnim był tym razem DOTYK. Oprócz bardzo interesującego wystąpienia prelegentki opartego na książce ,,5 języków miłości” Gary Chapmana, Beatka posiłkowała się wypowiedziami Kasi Sawickiej:

i refleksje Fr Mateusza Rudzika:

Po wykładzie była dyskusja, następnie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i zakończyliśmy oficjalne spotkanie. Był jeszcze czas na sprzątanie, indywidualne rozmowy, skorzystanie z biblioteczki i porady psychologa. Do zobaczenia na następnym spotkaniu już 5 grudnia.