Pierwszy wtorek kwietnia

To nasze pierwsze spotkanie po Triduum Paschalnym i po Wielkanocy. Może dzielenia jajeczkiem nie było, bo  spotkanie po Mszy Świętej miało charakter  roboczy, ale w trakcie wspominaliśmy rodzinne świętowanie i atmosferę Zmartwychwstania w naszych parafiach, domach, sercach. Nie zabrakło też uśmiechu związanego z dowcipami primaaprilisowymi, które sobie wzajemnie sprawialiśmy.

Ojciec Stefan zapoznał nas z kolejnymi ustaleniami dotyczącymi majowej konferencji. Iwonka przypomniała o czekających nas rekolekcjach Ogniskowych i o ograniczonej ilości miejsc. Podjęliśmy więc pewne logistyczne rozwiązania związane z organizacją tych rekolekcji. Ustaliliśmy też, że odbędzie się spotkanie ogniska 1 maja – to już gorący czas przed planowaną konferencją.

Ponieważ pojawiła się na spotkaniu nowa osoba, rozpoczęło się dzielenie, poprzedzone odczytaniem zasad obowiązujących na mitingu.  Jedna z tych zasad mówi o anonimowości i poufności zasłyszanych świadectw i tylko dlatego nie przytaczamy tu przykładów, które padały w trakcie dzielenia, możemy jednak podsumować: CUDA, CUDA, CUDA.  To, co wielu uczestników spotkało w ostatnim czasie wywołuje uśmiech na twarzy i na usta ciśnie się pieśń: ,,JAK WIELKI JEST PAN…lala lala”

Jak to zwykle bywa, czas  biegł nieubłaganie i ani się spostrzegliśmy, jak wybiła godzina 21.00 Okazało się, że na nic zaangażowanie chłopaków  związane z przygotowaniem i uruchomieniem sprzętu audiowizualnego. Nie dane nam było zapoznać się z prezentacją podsumowującą cykl spotkań o językach miłości. Została ona przesunięta na kolejne spotkanie, a panowie, jak ochoczo montowali sprzęt przed spotkaniem, tak z równym zaangażowaniem demontowali  nieużywane urządzenia po zakończeniu.

Spotkanie zakończyło się krótką modlitwą i błogosławieństwem ojca Stefana.  Później był już tylko czas na indywidualne rozmowy, korzystanie z biblioteczki Ogniska wzbogaconej o nowe pozycje, sprzątaniem i radosnym ALLELUJA!

Wszystkich  zapraszamy na spotkanie w 3. wtorek miesiąca  17 kwietnia 2018r. na godz. 18.45 do kaplicy FDFE w Domu Rekolekcyjnym, gdzie będziemy Adorować Najświętszy Sakrament.