Sierpniowe wakacyjne spotkanie

Czas urlopów, pielgrzymek, wyjazdów nie sprzyjał wysokiej frekwencji w pierwszy wtorek sierpnia, ale i tak zjawiło nas się sporo w kawiarence domu rekolekcyjnego po wieczornej Mszy Św. w Rychwałdzkiej Bazylice Mniejszej. Nie było z nami Liderki (smutne przyczyny i obowiązki osobiste związane z pogrzebem bliskiej osoby – WYRAZY WSPÓŁCZUCIA I SZCZERE KONDOLENCJE, Iwonko). Nieobecny też był ojciec Stefan, przebywający aktualnie w Rzymie. Bożenka dzielnie pełniła honory gospodyni i prowadzącej spotkanie, wszyscy ją wspieraliśmy tym bardziej, że obrodziło nowymi twarzami. Pojawiło się wyjątkowo wiele osób pierwszy raz. Nie były to też przypadkowe osoby, albo znały nas i Wspólnotę z przekazów medialnych i stron internetowych, albo znały nas z czasu rekolekcji Ogniskowych, albo uczestniczyły w spotkaniach innych Ognisk a teraz, w związku ze zmianą miejsca zamieszkania, do Rychwałdu im po drodze, albo ktoś im nas polecił, albo poczytały trochę ,,sycharowskiej” literatury … W każdym bądź razie nie trzeba było zaczynać od ,,stworzenia świata”, ale tradycyjna rundka przybliżająca nas indywidualnie była konieczna. Bożenka przeczytała zasady obowiązujące na mitingu i podzieliliśmy się własnymi doświadczeniami, bolączkami, zranieniami, sukcesami. Oczywiście w pełnej wolności, bez przymusu i w takiej formie, aby nie łamać przypomnianych wcześniej zasad. Spotkanie zostało zakończone wspólną modlitwą i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Kolejne spotkanie Ogniska 4 września!