Spotkanie 6 listopada

Jeszcze w klimacie Wszystkich Świętych, bo po Mszy Św. uczestniczyliśmy w ,,wypominkach”, refleksyjnie, ale nadal w pogodnej jesiennej aurze, spotkaliśmy się przed Świętem Niepodległości , o czym także wspomniane było na modlitwie w czasie Mszy Św. Możliwe, że umiejscowienie naszego spotkania między dwoma obchodami jakże różnych świąt, miało wpływ na wysoką frekwencję , ale od dłuższego już czasu obserwujemy ,,wzmożony ruch’’ na naszych spotkaniach. Znowu kilka nowych twarzy, ktoś drugi, trzeci raz i silna grupa stałych bywalców. Trudno wypośrodkować formy pracy satysfakcjonujące wszystkich, a przede wszystkim, przynoszące korzyści każdemu uczestnikowi.

W pierwszej części, po krótkiej modlitwie, Iwonka – Liderka przywitała wszystkich i przybliżyła charyzmat wspólnoty nowoprzybyłym. Padło kilka ogłoszeń i spraw organizacyjnych, m.in.  zmiana tajemnic żywego różańca, program rekolekcji w najbliższy weekend w FDFE, ustalenie dyżuru całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Bazylice Mniejszej w Rychwałdzie w godz. 20.00 – 22.00, nowości w Ogniskowej biblioteczce i zasady korzystania z niej – informacja dla nowych członków. Krótkie sprawozdanie dali też uczestnicy ogólnopolskich rekolekcji Sychar w Porszewicach i na Górze Św. Anny, odsyłając zainteresowanych do wysłuchania audycji Radia Opole i obejrzenia zdjęć na naszej stronie https://www.facebook.com/sychar.rychwald/timeline?ref=page_internal

W zasadniczej roboczej części spotkania wysłuchaliśmy wykładu Bożenki, która rozpoczęła cykl spotkań pod ogólnym tytułem ,,Po co jestem w Sycharze?”.   Po wprowadzeniu pracowaliśmy nad pytaniami:

·         Czy mogę powiedzieć, że mam osobową relację z Bogiem? Czy Bóg jest dla mnie osobą?

·         Czy łączy mnie z Jezusem więź? Czy Pan Bóg jest mi po to potrzebny, żeby zaspakajał moje potrzeby na modlitwie?

·         Jak często spotykam się z Jezusem w Piśmie Świętym?

Zwieńczeniem naszej pracy indywidualnej było dzielenie się, poprzedzone przypomnieniem zasad obowiązujących na mitingu. Zabierał głos ten, kto chciał. Cenne było to, że aktywnie do dyskusji włączyli się też nowi uczestnicy spotkania. Bardzo ujęła nas też wypowiedź naszego nowego opiekuna, ojca Tomasza, którego jesteśmy po ludzku bardzo ciekawi i wzajemnie się poznajemy. Wielu zainteresował epizod wiążący się z pracą ojca dla portalu internetowego, gdzie można przeczytać Jego ( i nie tylko Jego) komentarze do Słowa. Zainteresowanych odsyłam: http://3zdania.pl

Na zakończenie, przed modlitwą i błogosławieństwem, toczyła się jeszcze dyskusja, jaki termin i charakter mają przyjąć nasze Ogniskowe rekolekcje. Więcej szczegółów na spotkaniu w pierwszy wtorek grudnia – 4.12.