Majowy pierwszy wtorek

Trochę zmęczeni leniuchowaniem  długiego weekendu i nieco zmarznięci spotkaliśmy się tradycyjnie po Mszy Św. w intencji małżeństw w kryzysie w odnowionej kawiarence domu rekolekcyjnego. Iwonka zaczęła od spraw organizacyjnych. Przede wszystkim ustalono dyżur na trzeci piątek miesiąca przy całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Bazylice Mniejszej w Rychwałdzie. Iwona poinformowała też, że są jeszcze wolne miejsca na ogólnopolskich rekolekcjach Sycharu w Laskowicach, przypomniała temat: ,,W dobrych zawodach wystąpiłem…” i zainteresowanych odesłała do strony internetowej Wspólnoty Sychar. Ojciec Tomasz nakreślił stan przygotowań do ,,naszej” konferencji ,,Love story czy poligon – o małżeństwie dzisiaj”, która zaplanowana jest na 15 czerwca 2019r. w Rychwałdzie i której jesteśmy jako Ognisko współorganizatorami. Szczegółami  logistycznymi zajmiemy się na kolejnym spotkaniu. Na zakończenie ogłoszeń padła informacja o naszej nowej Ogniskowej tradycji MODLITWY ZA PRZYJACIÓŁ i instrukcja obsługi związana z losowaniem po spotkaniu osoby ,,do omodlenia” przez najbliższy miesiąc.

Część zasadniczą spotkania poprowadził Krzysztof. Zaczął od omówienia 3 bram do wiary: BRAMIE OCZU, BRAMIE USZU i BRAMIE JĘZYKA.  Przygotował obszerny referat ,,Słowo Boże i nasz język” oparty przede wszystkim na fragmentach z Pisma Św. przykładach z życia, własnych refleksjach, doświadczeniach i przeżyciach oraz literaturze. Słowo, język wpisało się też w miniony tydzień biblijny w naszym kościele. Moc języka, moc słowa to poruszający temat także dla pozostałych uczestników, o czym świadczy wymiana zdań po wysłuchaniu wystąpienia Krzysztofa.

Na zakończenie tradycyjnie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i przyjęliśmy błogosławieństwo ojca Tomasza. W trzeci wtorek maja studium biblijne, a w komplecie spotkamy się 4 czerwca 2019r. jak zwykle po Mszy Św.