Pierwszy wtorek czerwca

Po Mszy Św. w intencji małżeństw w kryzysie i po nabożeństwie czerwcowym przyszedł czas na spotkanie w kawiarence. Przy kawie, herbacie i drobnych przekąskach, po modlitwie poprowadzonej przez ojca Tomasza i Ulę z nieodłączną gitarą, głos zabrała Iwonka witając szczególnie serdecznie Agę, która pierwszy raz nas odwiedziła.

Na wstępie garść ogłoszeń i spraw organizacyjnych:

– Ustaliliśmy ,,dyżur adoracyjny” na 3 piątek miesiąca. Wszystkich, którzy jako Wspólnota Sychar chcieliby adorować Najświętszy Sakrament zapraszamy w 3. piątek miesiąca (to ten zaraz po Bożym Ciele) do Bazyliki w Rychwałdzie od godz. 20.00 do 22.00;

– ,,Ognisko Ogniska” to już nasza tradycja – odbędzie się w pierwszy wtorek lipca po Mszy Św. w Rychwałdzie bez względu na pogodę;

– Ewangelizacja w Beskidach https://www.facebook.com/EwangelizacjaWBeskidach/ Bierzemy udział indywidualnie. Szczególnie wspieramy o. Tomasza na Klimczoku, a na Błatni temat przewodni MAŁŻEŃSTWO też może wielu zachęcić do udziału;

– Spotkanie sierpniowe prawdopodobnie odbędzie się na górskim szlaku. Wstępnie zaproponowano 11 sierpnia Leskowiec, ale szczegóły i decyzje zapadną na ognisku;

– W przyszłą środę otwiera się Ognisko w Bielsku u Św. Barbary w Mikuszowicach Krakowskich po Mszy Św. o 18.00. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Jedzie m.in. o. Tomasz i ma wolne miejsca w samochodzie, więc można się z nim zabrać. Trzeba tylko się umówić.

– Najwięcej czasu zajął ostatni punkt części organizacyjnej : KONFERENCJA (plakat poniżej) Ustaliliśmy, że 14 czerwca kto może przychodzi do pomocy przy porządkowaniu miejsca imprezy. Szczególnie panowie są potrzebni. Ochotnicy powinni się skontaktować z Iwonką. W dniu konferencji stawiamy się na miejscu o godz. 8.00 Ustalono też przydział czynności i logistykę. Pracy wystarczy dla wszystkich, tylko się stawcie zwarci i gotowi.

Dopiero po tej części Bernadka mogła rozpocząć część właściwą, którą zatytułowała UZDRAWIAJĄCA SIŁA POCIESZENIA. Rozważania oparte były na ,,Pochwale 7 pocieszeń wg Tomasza z Akwinu”. Była więc mowa o przyjemności, łzach, współczuciu przyjaciół, kontemplacji prawdy, która nas wyzwala, śnie, kąpieli i modlitwie, która jednoczy nasze życie z Bogiem. Nasza prelegentka z wrodzoną skromnością i wdziękiem mówiła jeszcze o innych pocieszeniach, odwołując się do literatury i własnych doświadczeń. Na końcu otrzymała zasłużone brawa, bo wykład był prześliczny. Iwonka odczytała jak zwykle zasady obowiązujące przy dzieleniu się i rozpoczęła się wymiana doświadczeń. Były i wzruszenia, i śmiech, refleksja i zadziwienie. To wszystko nas wzbogaciło, więc z wdzięcznością dziękowaliśmy na końcu Bogu za spotkanie. Tradycyjnie zakończyliśmy błogosławieństwem ojca Tomasza i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.