LISTOPADOWE  SPOTKANIE W ZADUMIE NABOŻEŃSTW WYPOMINKOWYCH

W kameralnym gronie, tym razem bez ojca Tomasza, spotkaliśmy się w kawiarence po Mszy Św. w intencji małżeństw w kryzysie. Niektórzy po mszy uczestniczyli jeszcze w nabożeństwie wypominkowym, więc w oczekiwaniu na spóźnialskich toczyły się dyskusje wokół filmu ,,Nieplanowane” i synodu amazońskiego.

Po modlitwie poprowadzonej przez Iwonkę – liderkę, przy dźwiękach gitary i wspólnym śpiewie wpierw rozwiązaliśmy kilka spraw organizacyjnych:

– Ustaliliśmy dyżur na Adorację Najświętszego Sakramentu w 3 piątek miesiąca. Chętnych zapraszamy do rychwałdzkiej bazyliki 15 listopada od 20.00 do 22.00 (adoruje m.in. Sychar);

– Ustaliliśmy temat następnego spotkania. Będzie o temperamentach wg klasyfikacji ks. Grzegorza Poloka;

– Lidka z Basią podzieliły się doświadczeniami z ogólnopolskich rekolekcji Sycharu na Górze Św. Anny , które prowadził ks. Piotr Burczyk z Nysy. Temat rekolekcji: ,,W mocy Bożego Ducha”;

– Rozmawialiśmy o sylwestrze sycharowskim i jak zapisać się Newsletter SYCHAR;

– 26 listopada (wtorek) w kaplicy domu rekolekcyjnego spotykamy się na wspólnotowej Adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy Św. Godzina rozpoczęcia była tematem sondażu i prawdopodobnie będzie to nadal 18.45. Ostateczne ustalenia zapadną po rozmowie z ojcem Tomaszem.

Po tych punktach przeszliśmy do zasadniczej części naszego spotkania. Lidka przygotowała temat o posłuszeństwie Ewangelii i Modlitwie Jezusowej.  Modlitwa Jezusowa – modlitwa chrześcijańska polegająca na wielokrotnym powtarzaniu imienia Jezusa Chrystusa w formule modlitewnej „Panie Jezu Chryste, Synu Boży, zmiłuj się nade mną, grzesznikiem” (lub zbliżonej treściowo). … Modlitwa ta jest szczególnie ceniona przez duchowych ojców tej tradycji i wschodnich katolików.

Dzieliliśmy się własnymi doświadczeniami i praktykami modlitewnymi, wysłuchaliśmy też fragmentów konferencji s. Anny Czajkowskiej ,,Czyściec w życiu ziemskim”.  Liderka Iwonka nawiązała do kazania ojca Stefana ze Mszy Św. Pan Bóg posyła nam przez swego Ducha rozmaite natchnienia i wezwania; my jednak, będąc przebiegli jak węże, wynajdujemy rozmaite wymówki (nawet całkiem rozsądnie brzmiące), by wymigać się od pełnienia woli Bożej. Może dlatego warto przeciwdziałać tej przewrotności.

Na zakończenie spotkania tradycyjnie już chętni wylosowali sobie osoby do ,,omodlenia” przez kolejny miesiąc. Odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, Michał poprowadził modlitwę dziękczynną i zakończyliśmy spotkanie okrzykiem, że KAŻDE SAKRAMENTALNE MAŁŻEŃSTWO JEST DO URATOWANIA!