Ognisko w Rychwałdzie – Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej

MARCOWE SPOTKANIE NA POCZĄTEK WIELKIEGO POSTU

Pierwszy wtorek marca to tradycyjnie spotkanie Ogniska i Msza Św. w intencji MAŁŻEŃSTW W KRYZYSIE w rychwałdzkiej Bazylice Mniejszej. Trafiliśmy na czas parafialnych rekolekcji, co pociągnęło za sobą pewne zamieszania związane ze zmianą godziny Mszy Św. Niektórzy przyjechali  godzinę wcześniej, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło: BYŁ CZAS NA SPOKOJNĄ ROZMOWĘ I DZIELENIE SIĘ SOBĄ.

Po mszy z nauką  rekolekcyjną spotkaliśmy się w kawiarence i po rutynowych czynnościach organizacyjnych spotkanie modlitwą rozpoczął Krzysiek, a po nim Iwonka wszystkich przywitała, ze szczególnym ciepłem nowe osoby i przeprosiła za zaistniałe zamieszanie. Tym razem nie towarzyszył nam ojciec Tomasz, który właśnie prowadził rekolekcje we Wrocławiu.

Basia podzieliła się wrażeniami z I SYCHAROWSKICH REKOLEKCJI DLA KOBIET W Żdżarach prowadzonych przez apostolinkę s. Annę Marię Pudełko ,,KOBIETA MARZENIEM BOGA”.  Zaprezentowała też książki przeznaczone do naszej biblioteczki, w tym pozycję z autografem i dedykacją dla Ogniska od autorki s. Pudełko.  Liderka Iwona zapoznała wszystkich z planami  zorganizowania międzyogniskowego spotkania członków Wspólnoty SYCHAR z naszej diecezji. Wstępnie przyjęliśmy termin 5 maja i rolę gospodarzy tego wydarzenia. Zaraz potem  mówiliśmy o naszych Ogniskowych rekolekcjach 12-14 czerwca. I tu powiało grozą ;-), bo Janek nie wiedział, czy zarezerwował miejsce. Jednak wystarczył jeden telefon,  aby wszystkich uspokoić, że rezerwacja była dokonana.  Ciśnienie niektórym bardzo podskoczyło, więc gdy wszystko się wyjaśniło, odetchnęliśmy z ulgą i było pole do żartów  i wesołych komentarzy. Ustalono też dyżur na  20 marca dla całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w sanktuarium. Przypominamy: nasz dyżur trwa od 20.00 do 22.00 i jeżeli ktoś chce dołączyć i w tym czasie uczestniczyć w cichej adoracji – ZAPRASZAMY!

W kolejnej części spotkania prowadząca ze względu na nowe osoby zaproponowała dzielenie się, które oczywiście poprzedziło odczytanie zasad. Ta część spotkania zdominowała całość i nie było już czasu na zaplanowany przez Krzyśka warsztat. Temat został przesunięty na kolejne spotkanie,  Krzysiek jedynie zaintrygował wszystkich, pokazując rekwizyty przygotowana do zajęć.  Żeby tego było mało, liderka obiecała, że na kolejnym spotkaniu zaprezentuje swojego zastępcę, więc nie ma innej rady, tylko w kwietniowy pierwszy wtorek miesiąca (a będzie to wtorek Wielkiego Tygodnia) trzeba koniecznie być.

Ostatnia część to tradycyjnie odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego i pożegnanie hasłem KAŻDE TRUDNE SAKRAMENTALNE MAŁŻEŃSTWO JEST DO URATOWANIA.

Kolejne spotkanie Ogniska – Adoracja I Msza Św. 24 marca!