Ognisko w Rychwałdzie – Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej

W DOBIE KORONAWIRUSA

W związku z zaistniałą sytuacją i stanem epidemii uniemożliwiającym nam spotkanie się w realu, spotykamy się na Skype 🙂  Pierwsze spotkanie on-line naszego Ogniska odbyło się w pierwszy  wtorek  kwietnia.  Najpierw byliśmy zaproszeni do duchowego uczestnictwa we Mszy Św. w Bazylice w Rychwałdzie o godz. 18.00, za pomocą facebooka franciszkanów: https://www.facebook.com/Franciszkanie.Rychwald/. Koncelebrowana Msza Św. była sprawowana m.in. w intencji małżeństw w kryzysie.

Po Mszy Św. spotkaliśmy się na Skype, mogliśmy nie tylko się usłyszeć, ale i zobaczyć, a wszyscy byli tego bardzo spragnieni. Spotkanie przebiegało w bardzo dobrej atmosferze, choć często mówiliśmy o trudnych rzeczach, które nas dotykają w tym ciężkim dla wszystkich okresie. Nie obyło się też bez drobnych kłopotów technicznych, ale radziliśmy sobie z nimi dzielnie. Był czas na modlitwę, dzielenie, losowanie par modlących się za siebie w najbliższym miesiącu, ale też czas na żarty, uśmiech i radość. Rozmawialiśmy też trochę o ,,różańcu koptyjskim”. Więcej informacji znajdziecie tu  https://milujciesie.pl/moc-modlitwy-o-boze-milosierdzie.html  Na zakończenie, około godz. 21.00, nie czekając na 21.15, odmówiliśmy naszą Ogniskową wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Dla niezorientowanych: spotykamy się codziennie w ,,naszym pokoju” na Skype o 21.15, aby wspólnie się pomodlić. Zainteresowanych odsyłamy do Krzyśka, albo do Iwony.

Nie wiemy na ten moment w jakiej formie odbędzie się następne spotkanie, podamy informację na stronie.

Życzymy dobrego i owocnego przeżycia Triduum Paschalnego!