Ognisko w Rychwałdzie – Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej

W związku z przedłużającym się stanem epidemii uniemożliwiającym nam kontakt  w realu, spotkaliśmy się  ponownie na Skype 🙂  we  wtorek 5 maja.  Najpierw  duchowo uczestniczyliśmy we Mszy Św. w Bazylice w Rychwałdzie o godz. 18.00, za pomocą facebooka franciszkanów:
https://www.facebook.com/Franciszkanie.Rychwald/. Koncelebrowana Msza Św. sprawowana była m.in. w intencji małżeństw w kryzysie, a ojciec Bogdan pięknie o tym wspomniał w modlitwie wiernych. Po Mszy Św. można było też uczestniczyć w nowennie do św. Antoniego i w nabożeństwie majowym.  Niektórzy reprezentowali nas na tej Mszy w realu, a potem pędzili na złamanie karku do domów, żeby o 19.00 zasiąść przed ekranem monitora i zalogować się na Skype.

Zgodnie z sugestią na samo spotkanie ubraliśmy wygodne buty i odzież  🙂 oraz przygotowaliśmy też coś dla ciała 🙂 , co było widać, kiedy towarzystwo włączyło kamerki. Tajemnicze polecenie wyjaśniło się dość szybko, okazało się, że Beatka zabierze nas  w daleką, aczkolwiek wspaniałą wyprawę do ZIEMI ŚWIĘTEJ. W czasie ferii zimowych nasza koleżanka uczestniczyła w pielgrzymce do korzeni chrześcijaństwa, a wyprawa ta była zwieńczeniem jej 30 lat pracy. Ponad godzinna opowieść o tym cudownym doświadczeniu, poparta ślicznymi zdjęciami i odpowiednimi fragmentami Pisma Św. wywołała u słuchaczy zachwyt. Rzeczywiście Beatkę można słuchać godzinami. Potwierdziły to także osoby, które z przyczyn technicznych nie mogły oglądać prezentowanych zdjęć i skupiły się tylko na słuchaniu prelegentki. I Beatka, i Michał polecali też obejrzenie filmu ,,Śladami Jezusa. Biblijne Krajobrazy Izraela. Chrystus z Nazaretu Zbawiciel” , szczególnie dla pięknych zdjęć. https://www.youtube.com/watch?v=bRJetM26xaw

W trakcie spotkania liderka dokonała losowania par wzajemnie modlących się za siebie w trakcie najbliższego miesiąca. Staramy się, jak widać, podtrzymywać nasze Ogniskowe tradycje i zwyczaje. Był też czas na dzielenie się doświadczeniami ze zmagań z pandemiczną rzeczywistością. Nieco optymizmu wlał w nas ojciec Tomasz, dzieląc się swoimi przemyśleniami. To on rozpoczął spotkanie modlitwą i pobłogosławił nas w trakcie, ponieważ musiał opuścić wcześniej skypowy pokój ze względu na duszpasterskie obowiązki.

Iwonka – liderka zdradziła też w końcu tajemnicę, kogo po przemyśleniach, przemodleniach i konsultacjach powołała na swojego zastępcę. Tych, którzy nie uczestniczyli w spotkaniu informuję, że gratulacje trzeba składać BEATCE!  Otoczmy ją też modlitwą, aby nowe zadanie, którego się podjęła, przyniosło jej i nam wiele korzyści, a przede wszystkim było na CHWAŁĘ PANA.

Na zakończenie wszyscy razem pomodliliśmy się modlitwą zaproponowaną przez Tadeusza, a kto chciał, zatrzymał się jeszcze na tradycyjną Ogniskową Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Suplikację odmawianą codziennie o 21.00

Ponieważ na ten moment nie wiemy, jak dynamicznie rozwinie się sytuacja, trzeba śledzić komunikaty umieszczane przez liderkę na naszej stronie oraz w mailach i smsach odnośnie kolejnych spotkań i różnych form działania Ogniska.