Ognisko w Rychwałdzie – Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej

Sanktuarium
Opiekunem duchowym wspólnoty jest o. Tomasz Pawlik OFMConv. Zapraszamy na spotkania w pierwsze wtorki miesiąca - Msza św. o godz. 17.00 (od listopada do marca) albo o godz. 18.00 (od kwietnia do października), a po niej spotkanie oraz w czwarte wtorki miesiąca - Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Franciszkańskiego Domu Formacyjno-Edukacyjnego godz. 18.30.
Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej >>
Diecezja Bielsko-Żywiecka >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Spotkanie 21 kwietnia 2015r.

 3 wtorek miesiąca to tradycyjnie Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Domu Rekolekcyjnego w Rychwałdzie. Pierwsza część – adoracja w ciszy, potem uwielbienie pieśnią, muzyką i głośną modlitwą. Adoracje zakończył Ojciec Ryszard, który udzielił nam błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem, a także chętni mogli skorzystać z Komunii Świętej, co było wartościową nowością i sprawiło wielu z nas, którzy w tym dniu nie mieli jeszcze okazji przystąpić do Stołu Pańskiego, wielką radość.

Potem spotkanie w kawiarence przy rocznicowym cieście Iwony, która w ten sposób świętowała 11 rocznicę swojego małżeństwa. Złożyliśmy Jej życzenia, dziwiąc się, jak można opuścić żonę, która piecze TAKIE ciasto 😉

W pierwszej części organizacyjno ogłoszeniowej nasza Liderka powitała wszystkich, szczególnie tych, którzy trafili do nas po raz pierwszy – tym razem była to spora grupka kobiet i mężczyzn.  Dalej Iwona zapoznała nas z planem rekolekcji ogniska 15-17 maja w Koszarawie. Oto ten plan:

Piątek – 15.05.

18.00 Kolacja

19.00 Zawiązanie Wspólnoty

20.00 Eucharystia

Sobota – 16.05

7.30 Modlitwa poranna + konferencja

8.15 Śniadanie

9.00 Spotkanie ze Słowem Bożym w grupie

10.00 Przerwa kawowa

11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy + okazja do   Spowiedzi Św.

12.30 Obiad

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia + konferencja

16.00 Wspólna kawa popołudniowa + dyskusja

17.00 Eucharystia

18.00 Kolacja

19.00 Pogodny wieczór

20.00 Ognisko

21.00 Modlitwa na zakończenie dnia

Niedziela – 17.05

7.30 Modlitwa poranna + konferencja

8.15 Śniadanie

9.00 Spotkanie ze Słowem Bożym w grupie

10.00 Przerwa kawowa

11.00 Godzina Świadectw

12.00 Eucharystia

13.00 Obiad

Dalej były komunikaty dotyczące Niedzieli Sycharowskiej w Gilowicach zaplanowanej na 10 maja i organizowanym przed nią spotkaniu roboczym.  Chętni mogli skorzystać z zasobów biblioteczki ogniskowej oraz kolportażu książek i ulotek sycharowskich.

Właściwa część spotkania to PRACA ZE SŁOWEM BOŻYM. Łączyło się to z ,,zadaniem domowym”, gdzie poszukiwaliśmy trafiających do nas fragmentów Pisma Świętego na temat PRZEBACZANIA i odnosiliśmy je do własnego życia. Liczne świadectwa, rozważania i przemyślenia uzupełniały odczytywanie fragmentów Starego i Nowego Testamentu. W trakcie tej części dołączył do nas Ojciec Sylwester, nowy opiekun duchowy naszego ogniska. Mieliśmy okazję posłuchać krótkiej autoprezentacji i świadectwa związanego z przebaczaniem w życiu zakonnika.

Konkluzją naszych rozważań może być zdanie: ,,KLUCZEM DO PORAŻKI JEST CHĘĆ ZADOWOLENIA WSZYSTKICH”.  Na zakończenie wysłuchaliśmy dwóch przepięknych prezentacji opartych na tekstach z Pisma Świętego dla kobiet i mężczyzn. Były to listy od Pana Boga pisane do nas. Niektórych wzruszyły do łez.  Oto linki do tych prezentacji:

https://www.youtube.com/watch?v=tUCVn4PswG0

https://www.youtube.com/watch?v=uRvCsfQyHt

Spotkanie zakończyliśmy apelem jasnogórskim, błogosławieństwem kapłańskim i tradycyjnym zawołaniem: ,,KAŻDE SAKRAMENTALNE MAŁŻEŃSTWO JEST DO URATOWANIA”.

Kolejne spotkanie Ogniska 5 maja! Do zobaczenia 🙂 

 

Kronika