Ognisko w Rychwałdzie – Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej

Sanktuarium
Opiekunem duchowym wspólnoty jest o. Tomasz Pawlik OFMConv. Zapraszamy na spotkania w pierwsze wtorki miesiąca - Msza św. o godz. 17.00 (od listopada do marca) albo o godz. 18.00 (od kwietnia do października), a po niej spotkanie oraz w czwarte wtorki miesiąca - Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Franciszkańskiego Domu Formacyjno-Edukacyjnego godz. 18.30.
Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej >>
Diecezja Bielsko-Żywiecka >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

16 czerwca 2015r.

Po godzinnej Adoracji i Uwielbieniu Najświętszego Sakramentu w kaplicy FDFE spotkaliśmy się przy imieninowo/rocznicowym poczęstunku w kawiarence. Imieniny obchodziła Alina, a 12 rocznicę swojego ślubu z Kasią świętował Michał. I solenizantka, i jubilat otrzymali od nas życzenia połączone z modlitwą, a ponadto Alinę uszczęśliwiliśmy kwiatami. Poczęstunek był obfity i bardzo smaczny.

Tak więc przy suto zastawionym stole wysłuchaliśmy sprawozdania i relacji Moniki, Beaty i Lidki z Marszu dla Życia i Rodziny w Cieszynie. Właśnie te 3 Dziewczyny wraz z rodzinami aktywnie reprezentowały nasze Ognisko na tej wielkiej plenerowej ewangelizacyjnej imprezie. Michał natomiast reprezentował nas na otwarciu drugiego w naszej diecezji Ogniska SYCHAR w Strumieniu. Rozmawialiśmy o planach nawiązania współpracy  i wspólnym działaniu na terenie diecezji bielsko-żywieckiej.

Następnie przedyskutowaliśmy najróżniejsze propozycje i pomysły związane  z wotum od Sycharu dla Matki Boskiej Rychwałdzkiej na uroczystość 50-lecia koronacji obrazu MBR. Przyjęto wstępne ustalenia, wskazano osoby odpowiedzialne, czasu pozostało nam niedużo, więc trzeba działać.

Ojciec Sylwester polecił nam kilka pozycji książkowych dotyczących problematyki małżeńskiej i rodzinnej. Obiecał zająć się dystrybucją tych książek dla chętnych, lista zainteresowanych została utworzona.

W ramach przygotowań do udziału w projekcie EWANGELIZACJA W BESKIDACH grupa chętnych wybiera się na rekonesans Klimczoka. Przypominamy, że w projekcie ta góra będzie pełnić rolę GÓRY TABOR i to właśnie nam, sycharkom, przypadła ona do współorganizacji w 3 edycji projektu ,,SURSUM CORDA – W GÓRĘ SERCA” 1 SIERPNIA 2015R. Każdego, kto ma ochotę wybrać się z nami na rekonesans szlaku w najbliższym czasie  serdecznie zapraszamy. Wyruszamy w sobotę 20 czerwca. Spotykamy się w Wilkowice Bystra, godz. 8.30, dworzec PKP.

O Ewangelizacji w Beskidach więcej znajdziesz:

https://pl-pl.facebook.com/EwangelizacjaWBeskidach 

Najwięcej czasu zajęło nam wysłuchanie listu otwartego do sycharowiczów od ojca Macieja Konenca SJ – opiekuna ogniska Sychar z Wrocławia i późniejsza dyskusja nad problemami zasygnalizowanymi w liście.  List ten można znaleźć:

http://sychar.org/2015/06/02/o-maciej-konenc-sj-list-otwarty-do-sycharkow-cz-1-2/

Na zakończenie poproszono o propozycje, zgłaszanie potrzeb, pomysły do pracy na kolejny rok działalności Ogniska po wakacjach. Dyskusja już się rozpoczęła w części nieoficjalnej, po Apelu Jasnogórskim, błogosławieństwie ojca Sylwestra i oficjalnym zakończeniu spotkania okrzykiem: KAŻDE TRUDNE SAKRAMENTALNE MAŁŻEŃSTWO JEST DO URATOWANIA. 

Kolejne wakacyjne spotkanie Ogniska 7 lipca! Zapraszamy!!! 🙂 

Kronika