Ognisko w Rychwałdzie – Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej

Sanktuarium
Opiekunem duchowym wspólnoty jest o. Tomasz Pawlik OFMConv. Zapraszamy na spotkania w pierwsze wtorki miesiąca - Msza św. o godz. 17.00 (od listopada do marca) albo o godz. 18.00 (od kwietnia do października), a po niej spotkanie oraz w czwarte wtorki miesiąca - Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Franciszkańskiego Domu Formacyjno-Edukacyjnego godz. 18.30.
Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej >>
Diecezja Bielsko-Żywiecka >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Pierwsze wakacyjne spotkanie Ogniska za nami! Rozpoczęliśmy je Mszą Św. w Sanktuarium, następnie udaliśmy się do kawiarenki Domu Rekolekcyjnego, gdzie przy cieście i kawie, po odczytaniu zasad panujących na spotkaniu, rozpoczęliśmy wspólne dzielenie się tym co ostatnio wydarzyło się w życiu każdego z nas. W pewnym momencie nie tylko temperatura na zewnątrz była bardzo wysoka, ale również nasze dzielenie zrobiło się bardzo gorące. Stało się to min. za sprawą poruszonego wątku z listu otwartego O. Macieja Konenc – jezuity, opiekuna wrocławskiego Ogniska Sychar o „zapuszczaniu wędki”. „Zapuszczanie wędki” rozumiane jest jako: „próby, zachęcenie, dawanie znać o swojej postawie nawrócenia, mówienie życzliwie o drugiej stronie, takie zanęcanie jak ryby przed złowieniem (stąd zapuszczanie wędki), zachęcanie do dobra. Pochwalenie współmałżonka, (jak trzeba) takie zainteresowanie się nim, takie wyciąganie ręki do spotkania, do zgody, takie wychodzenie z inicjatywą.”

W spotkaniu Ogniska uczestniczyły „stare sycharki”, były też z nami nowe osoby, a także Marcin – lider Ogniska z Włocławka, który będąc na wakacyjnym wypoczynku w naszej okolicy zagościł także na naszym spotkaniu. Zakończyliśmy je wspólną modlitwą, odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego oraz błogosławieństwem Ojca.

Kolejne spotkanie 4 sierpnia, podczas którego zaplanowane jest ognisko! Do zobaczenia! 🙂 

Kronika