Ognisko w Rychwałdzie – Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej

Sanktuarium
Opiekunem duchowym wspólnoty jest o. Tomasz Pawlik OFMConv. Zapraszamy na spotkania w pierwsze wtorki miesiąca - Msza św. o godz. 17.00 (od listopada do marca) albo o godz. 18.00 (od kwietnia do października), a po niej spotkanie oraz w czwarte wtorki miesiąca - Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Franciszkańskiego Domu Formacyjno-Edukacyjnego godz. 18.30.
Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej >>
Diecezja Bielsko-Żywiecka >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

OSTATNIE SPOTKANIE W 2015r.

     15 grudnia przypadł 3 wtorek miesiąca i spotkaliśmy się w kaplicy FDFE-u na wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Było nas kilkanaście osób, nie wszystkie, w nawale przedświątecznych obowiązków, mogły zostać na drugą tradycyjną część  przy herbatce w kawiarence, ale znalazły czas dla Pana Jezusa, aby go uczcić, uwielbić, zachwycić się Nim.

Adorację poprowadził Ojciec Sylwester. Była ona w duchu Adwentowego Oczekiwania, Radości i Zadumy nad Cudem Narodzin, Wdzięczności i Refleksji nad zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

Po godzinnej  części spędzonej w kaplicy i w ciszy, i słuchając rozważań Ojca Sylwestra, i modląc się głośno, i śpiewając, część uczestników spotkania przeniosła się do kawiarenki. Były wśród nas osoby nowe, pierwszy raz przybyłe na spotkanie.

W kawiarence spotkanie składało się z trzech części: informacyjnej, dzielenia się i opowieści Ojca Sylwestra o pobycie w Peru na uroczystościach związanych z beatyfikacją ojców Michała i Zbigniewa – franciszkańskich męczenników z Pariacoto.

W komunikatach mówiliśmy o styczniowych rekolekcjach Ogniska, o niedzieli sycharowskiej w Żywcu Zabłociu, o dyżurze w najbliższy piątek w czasie całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu w sanktuarium rychwałdzkim: SYCHAR adoruje tradycyjnie od 20.00 do 22.00 w każdy 3 piątek miesiąca.

Po przypomnieniu zasad obowiązujących na mitingach każdy z obecnych podzielił się własnym podsumowaniem minionego roku. Było i smutno, i momentami wesoło, bo i smutku w naszym życiu sporo, ale radości również. Dużo także o sobie mówiły nowe osoby, dzieliły się swoim żalem, ciężarem, bólem, bo jak same zauważyły, takie wyznanie przynosi ulgę.

Na zakończenie swój rok podsumował Ojciec Sylwester i dużą część tego podsumowania zajęły wspomnienia o od niedawna błogosławionych Michale i Zbigniewie, których Ojciec Sylwester znał osobiście i przeżycia związane z pielgrzymką do Peru. Obejrzeliśmy trochę zdjęć, ale obszerniejszą prelekcję z przeźroczami mamy obiecaną na kolejne spotkanie, a będzie to OPŁATKOWE SPOTKANIE w pierwszy wtorek nowego roku.  Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków. Uzgodniliśmy, że każdy przyniesie coś na stół biesiadny.

Przed tradycyjnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego Iwona – Liderka złożyła wszystkim życzenia świąteczne: WIARY – co góry przenosi, NADZIEI, która nigdy nie gaśnie i MIŁOŚCI w każdej ilości od Bożej Dzieciny. Otrzymaliśmy też Wszyscy błogosławieństwo od Ojca Sylwestra. Potem był jeszcze czas na indywidualne rozmowy z psychologiem i kapłanem.

Kolejne spotkanie 5 stycznia 2016r. 🙂 

 

Kronika