Ognisko w Rychwałdzie – Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej

Sanktuarium
Opiekunem duchowym wspólnoty jest o. Tomasz Pawlik OFMConv. Zapraszamy na spotkania w pierwsze wtorki miesiąca - Msza św. o godz. 17.00 (od listopada do marca) albo o godz. 18.00 (od kwietnia do października), a po niej spotkanie oraz w czwarte wtorki miesiąca - Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Franciszkańskiego Domu Formacyjno-Edukacyjnego godz. 18.30.
Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej >>
Diecezja Bielsko-Żywiecka >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Spotkanie Ogniska 21 czerwca było ostatnim spotkaniem przed wakacjami. Rozpoczęliśmy je Mszą Św. w Sanktuarium, a następnie udaliśmy się na Adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy FDFE. Po Adoracji nastąpiła dalsza część spotkania w kawiarence. Cieszyliśmy się, że były z nami nowe osoby, w tym dwa nowe małżeństwa. Po odczytaniu zasad obowiązujących na spotkaniu nastąpił czas dzielenia, w czasie którego dokonaliśmy min. podsumowania całego minionego roku. Było to dla nas spotkanie wyjątkowe – z powodu odejścia naszego opiekuna duchowego – O.Sylwestra, który był z nami po raz ostatni, ponieważ 30 czerwca wyjeżdża na placówkę do Głogówka. Był wiec też czas podziękowań za posługę Ojca w naszym Ognisku, podczas których nie zabrakło wzruszeń. A ponieważ zbliżał się Dzień Ojca więc również złożyliśmy Ojcu życzenia z tej okazji – dziękując, że był dla nas nie tylko opiekunem duchowym ale także „Ogniskowym Tatą”. Jeszcze raz dziękujemy Ojcu za wszelkie dobro, które nam okazał i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej każdego dnia w nowym miejscu posługiwania!

Spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą i błogosławieństwem, którego udzielił nam O. Sylwester.

Ze względu na czas urlopów – w lipcu i sierpniu nie ma spotkań Ogniska. Najbliższe spotkanie odbędzie się 6 września! Życzymy Wam wszystkim błogosławionego i bezpiecznego odpoczynku i do zobaczenia po wakacjach!

Kronika