Ognisko w Rychwałdzie – Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej

Sanktuarium
Opiekunem duchowym wspólnoty jest o. Tomasz Pawlik OFMConv. Zapraszamy na spotkania w pierwsze wtorki miesiąca - Msza św. o godz. 17.00 (od listopada do marca) albo o godz. 18.00 (od kwietnia do października), a po niej spotkanie oraz w czwarte wtorki miesiąca - Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Franciszkańskiego Domu Formacyjno-Edukacyjnego godz. 18.30.
Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej >>
Diecezja Bielsko-Żywiecka >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W ubiegłą niedzielę 17 lutego w Parafii pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej w Trzebini, nasza Wspólnota wraz z Opiekunem Ojcem Tomaszem głosiła dobrą nowinę, o tym, że każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania. Na poszczególnych Mszach Świętych, w czasie homilii Ojciec Tomasz nawiązując do Księgi Jeremiasza, gdzie Prorok mówi, aby nie pokładać nadziei w człowieku, ale w Bogu, nawiązał do tego, aby gdy przychodzą trudności w małżeństwie, rozwiązywać je z Panem Bogiem. Jednocześnie zaprosił osoby, które przeżywają trudności w małżeństwie na spotkania Ogniska w Rychwałdzie oraz do zapoznania się naszymi broszurami i książkami, które przywieźliśmy ze sobą. Na zakończenie każdej Mszy Św., członkowie Wspólnoty dzielili się swoimi świadectwami. Ksiądz Proboszcz zadbał o to, abyśmy nie byli głodni częstując nas pysznymi posiłkami. Po południu nasz sycharowski TEAM korzystając z pięknej pogody, wybrał się w odwiedziny do Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Misjonarek w tamtejszej miejscowości. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie naszej Wspólnoty!

Kronika