Ognisko w Rychwałdzie – Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej

Sanktuarium
Opiekunem duchowym wspólnoty jest o. Tomasz Pawlik OFMConv. Zapraszamy na spotkania w pierwsze wtorki miesiąca - Msza św. o godz. 17.00 (od listopada do marca) albo o godz. 18.00 (od kwietnia do października), a po niej spotkanie oraz w czwarte wtorki miesiąca - Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Franciszkańskiego Domu Formacyjno-Edukacyjnego godz. 18.30.
Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej >>
Diecezja Bielsko-Żywiecka >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

7 lipca b.r., jak w każdy pierwszy wtorek miesiąca, odbyło się spotkanie członków naszego Ogniska Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR.

Mniejsza niż zwykle frekwencja oznaczała, że niektórzy z nas rozpoczęli już prawdopodobnie wakacyjny wypoczynek. Tematyka wakacyjna zdominowała pierwszą część spotkania.

W związku z obecnością dwóch nowych osób, w kolejnej części przeszliśmy do dzielenia się świadectwami, aby w końcu oddać głos Krzysztofowi, który przygotował wykład na podstawie fragmentu z Pisma Świętego (Iz 49, 16)  „Oto wyryłem Cię na moich dłoniach, twoje mury są stale przede Mną!” Temat zachęcił nas do ożywionej dyskusji o wielkiej i nieodwracalnej miłości Boga do człowieka.

Na zakończenie nasza Liderka poprosiła o nadsyłanie propozycji tematów oraz form pracy na spotkania powakacyjne.

Zanim się rozstaliśmy, rozlosowaliśmy pośród siebie tych, których będziemy ogarniać codzienną modlitwą przez kolejny miesiąc.

Na zakończenie otrzymujemy zawsze błogosławieństwo od naszego opiekuna, Ojca Tomasza. Mamy nadzieję, że i tym razem o nas nie zapomniał i pobłogosławił nas z wakacyjnego szlaku.

Ojcu Tomaszowi i wszystkim Sycharkom życzymy dobrego wakacyjnego czasu.

Kolejne spotkanie Ogniska 4 sierpnia!

Kronika