Ognisko w Rychwałdzie – Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej

Opiekunem duchowym wspólnoty jest o. Tomasz Pawlik OFMConv. Zapraszamy na spotkania w pierwsze wtorki miesiąca - Msza św. o godz. 17.00 (od listopada do marca) albo o godz. 18.00 (od kwietnia do października), a po niej spotkanie oraz w czwarte wtorki miesiąca - Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Franciszkańskiego Domu Formacyjno-Edukacyjnego godz. 18.30.

Październikowe spotkanie w pierwszy wtorek miesiąca.

Niektórzy rozpoczęli nasze spotkanie już od udziału w różańcu. Po Mszy Św. w intencji małżeństw w kryzysie zakończonej modlitwą w kryzysie małżeńskim odczytanej przez Michała, przenieśliśmy się do kawiarenki. I tu słodka niespodzianka. Jak zwykle szumnie obchodziliśmy 30 rocznicę ślubu Darka i Barbary. Dopatrzyliśmy się perełek na przepysznym serniku, wszak 30 rocznica to PERŁOWE GODY. W spotkaniu nie uczestniczył ojciec Tomasz, który aktualnie przebywa na rekolekcjach. Otoczyliśmy go modlitwą, prosząc o owoce tych dni dla niego.

Po modlitwie przy dźwiękach Ulinej gitary Liderka powitała wszystkich, a szczególnie ciepło Sławka, który był pierwszy raz, Darka, który zjawił się drugi raz i Bożenkę, która wróciła na łono Ogniska po dłuższej nieobecności. We wszystkich POWROTACH widzimy Rękę Boską.

Iwonka powiedziała kilka słów o wspólnocie i jej charyzmacie, nowym dla wiadomości, stałym dla przypomnienia. Zaprezentowała broszurę sycharowską, stronę internetową, omówiła narzędzia ogólnodostępne i nasze wewnętrzne, pomagające we własnym rozwoju. Basia , Lidka i Zbyszek nawiązali do ogólnopolskich rekolekcji Sychar w Porszewicach w ostatni weekend, ale nie wchodzili w szczegóły, bo przed kolejną grupą te same rekolekcje na Górze Św. Anny. Poszukiwani też byli  uczestnicy dyżuru na całonocnej adoracji w trzeci piątek października od 20.00 do 22.00 Trochę krucho z chętnymi, więc jeżeli ktoś się zdecyduje, zachęcamy do kontaktu z Iwonką Liderką.

Przed czasem świadectw prowadząca spotkanie odczytała zasady towarzyszące dzieleniu się i uczuliła na ich przestrzeganie. Rozpoczęliśmy wystąpieniem Bożenki, a później dali świadectwa Zbyszek, Monika, Basia, Tadeusz, Iwona. Na końcu zabrali głos Darek i Sławek nakreślając nam swoje sytuacje i stan ducha.

W drugiej części przeszliśmy do zajęć warsztatowych prowadzonych przez Monikę Białą. To kolejne spotkanie dotyczące NAWYKÓW  na podstawie książki ,,7 nawyków skutecznego działania” Stephana R. Covey’a. Omawialiśmy rozdział ,,Bądź proaktywny”. Było oczywiście zadanie domowe. Każdy z nas ma do następnego spotkania zaobserwować u siebie 2 reakcje proaktywne i 2 reakcje reaktywne. Nieobecni muszą zgłębić wiedzę we własnym zakresie lub udać się na konsultacje do Moniki Białej. Podsumowaniem warsztatów był losowanie sobie Anioła do szczególnej współpracy na ten czas. Obszerne informacje o wylosowanym Aniele rozsyła zainteresowanym właśnie Monika. Zachęcamy do kontaktu.

Na zakończenie, jeszcze przed modlitwą, według Ogniskowej tradycji, losowaliśmy sobie osoby do omodlenia na najbliższy miesiąc. Wielu z nas odczuwa to wsparcie modlitewne drugiego człowieka. A po modlitwie i okrzyku KAŻDE SAKRAMENTALNE MAŁŻEŃSTWO JEST DO URATOWANIA! Był jeszcze czas na indywidualne rozmowy. Kolejne spotkanie w czwarty wtorek miesiąca tj. 27 października w kaplicy FDFE Adoracja Najświętszego Sakramentu i Ogniskowa Msza Św. Zapraszamy!