Ognisko w Rychwałdzie – Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej

Opiekunem duchowym wspólnoty jest o. Tomasz Pawlik OFMConv. Zapraszamy na spotkania w pierwsze wtorki miesiąca - Msza św. o godz. 17.00 (od listopada do marca) albo o godz. 18.00 (od kwietnia do października), a po niej spotkanie oraz w czwarte wtorki miesiąca - Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Franciszkańskiego Domu Formacyjno-Edukacyjnego godz. 18.30.

Listopadowe spotkanie on-line

Niestety, z uwagi na panującą sytuację i obostrzenia władz państwowych i kościelnych, tradycyjne comiesięczne spotkanie Ogniska mogło odbyć się tylko on-line. Zawsze to jakiś substytut kontaktu z grupą i za to jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy się nie tylko usłyszeć, ale i w większości zobaczyć.

Punktualnie o 18.00 spotkanie rozpoczęła Liderka, witając wszystkich licznie zgromadzonych w pokoju ,,Skype dla firm”, z którego korzystamy od marca szczególnie dla kameralnej grupy modlitewnej o 21.00 oraz dla liczniejszych spotkań w miarę potrzeb. Tradycyjną modlitwę wstępną poprowadził Michał, który także był prowadzącym część roboczą spotkania.

W części organizacyjnej Iwonka koordynowała nasze Ogniskowe wzajemne omodlanie, Bernardyna proponowała 40 dniowy post i różaniec za Ojczyznę, były też liczne pytania (m.in. o ojca Tomasza) i uwagi techniczne.

Potem Michał poprowadził polemiczną analizę artykułu: https://m.niedziela.pl/artykul/30539/nd/Biale-malzenstwo—razem-a-jednak-osobno

Pierwszą część tego artykułu dzień później na grupie WhatsApp podsunął zainteresowanym Konrad:

Michał swoje wywody oparł przede wszystkim na Piśmie Św. i konkretnych artykułach Katechizmu Kościoła Katolickiego. Po wystąpieniu Michała był czas na dzielenie się własnymi przemyśleniami związanymi z tematem, który zawsze budził i nadal budzi wiele kontrowersji w środowisku katolickim. Prawie wszyscy zabrali głos i wyrazili swoje opinie, starając się nie oceniać i nie szufladkować postaw i zachowań innych.

Po emocjonalnej wymianie zdań popartej przykładami z życia osób zabierających głos nastąpiło wyciszenie. Tadeusz poprowadził modlitwę dziękczynną za spotkanie, wszyscy sobie wzajemnie podziękowaliśmy i kto chciał, zalogował się ponownie na Ogniskowy różaniec o 21.00

Miejsce i okoliczności kolejnego spotkania będą podane później, w zależności od rozwoju sytuacji.