Ognisko w Rychwałdzie – Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej

Sanktuarium
Opiekunem duchowym wspólnoty jest o. Tomasz Pawlik OFMConv. Zapraszamy na spotkania w pierwsze wtorki miesiąca - Msza św. o godz. 17.00 (od listopada do marca) albo o godz. 18.00 (od kwietnia do października), a po niej spotkanie oraz w czwarte wtorki miesiąca - Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Franciszkańskiego Domu Formacyjno-Edukacyjnego godz. 18.30.
Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej >>
Diecezja Bielsko-Żywiecka >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Grudniowe spotkanie Ogniska on-line

Niestety nadal sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju nie pozwala na spotkania w realu. Dlatego spotkanie Ogniska odbyło się kolejny raz w naszym Ogniskowym pokoju na Skype. Miejsce to jest wykorzystywane do kameralnych codziennych spotkań modlitewnych i od czasu do czasu do spotkania w większym gronie. I tak było tym razem. Tematem przewodnim była kontynuacja rozpoczętej już pracy na spotkaniu październikowym. To kolejne spotkanie dotyczące NAWYKÓW na podstawie książki ,,7 nawyków skutecznego działania” Stephana R. Covey’a. Omawialiśmy jeszcze raz rozdział ,,Bądź proaktywny” i nawiązywaliśmy do wrześniowego spotkania, kiedy w części warsztatowej Monika „Biała” przygotowała zajęcia na podstawie książki Stephana R. Coveya i zajęła się rozdziałem ,,Zaczynaj z wizją końca”. Podstawą nawyków są 4 charakterystyczne dla człowieka właściwości:

-wyobraźnia;

-wolna wola;

-sumienie;

-samoświadomość.

O tym wszystkim już mówiliśmy, spotkanie grudniowe było swoistą powtórką, a i tak uświadomiło nam konieczność powtórzenia zajęć o tworzeniu własnej życiowej misji dla nieobecnych na wrześniowych zajęciach i dla chętnych, którzy chcieliby ten temat ,,przerobić” jeszcze raz. Ustaliliśmy, że spotkamy się on-line w 3 wtorek miesiąca o 19.30 i jeszcze raz powtórzymy zajęcia dotyczące tworzenia własnej misji życiowej.

W realu możemy się spotkać w 3 piątek miesiąca w Bazylice Mniejszej w godz. 20.00 – 22.00, gdzie nasza wspólnota poprowadzi transmitowaną przez internet Adorację Najświętszego Sakramentu oraz modlitwę różańcową. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

W trakcie spotkania Liderka dokonała także losowania par modlących się za siebie wzajemnie przez najbliższy miesiąc, Wielu z nas odczuwa to wsparcie modlitewne drugiego człowieka. Po zakończeniu chętni zalogowali się kolejny raz i uczestniczyli w Ogniskowym codziennym różańcu. W ten sposób wspieramy duchowo grupę członków naszej wspólnoty, którzy odmawiają nowennę pompejańską za rodzinę.

Jak potoczą się losy spotkań naszego Ogniska w przyszłym roku kalendarzowym nic jeszcze nie możemy zaplanować. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji w kraju, która jest dynamiczna, nieprzewidywalna i na ten moment nie mamy na nią żadnego wpływu.

Kronika