Ognisko w Rychwałdzie – Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej

Sanktuarium
Opiekunem duchowym wspólnoty jest o. Tomasz Pawlik OFMConv. Zapraszamy na spotkania w pierwsze wtorki miesiąca - Msza św. o godz. 17.00 (od listopada do marca) albo o godz. 18.00 (od kwietnia do października), a po niej spotkanie oraz w czwarte wtorki miesiąca - Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Franciszkańskiego Domu Formacyjno-Edukacyjnego godz. 18.30.
Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej >>
Diecezja Bielsko-Żywiecka >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Marcowe spotkanie on-line

Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną comiesięczne spotkanie Ogniska Sychar Rychwałd odbyło się on-line.

Tematem spotkania była kontynuacja pracy nad sobą na podstawie książki ,,7 nawyków skutecznego działania” Stephana R.Covey’a .

Tym razem Monika „Czarna” omówiła nawyk „Myśl w kategoriach WYGRANA-WYGRANA”.

  • Nawyk ten odwołuje się do poszukiwania takich rozwiązań, które stwarzają obopólne korzyści dla dwu stron i hołduje zasadzie „nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”.
  • Mówi nam, aby nie koncentrować się wyłącznie na sobie, oraz podchodzić do interakcji z ludźmi w sposób zapewniający zadowolenie dla obydwu stron.
  • W nawyku tym chodzi o to, aby zastanawiać się, czego może oczekiwać druga strona oraz jakie wdrożyć rozwiązania, aby usatysfakcjonowane zostały obie strony.

Na spotkaniu podjęliśmy dyskusję/dzielenie według obowiązujących zasad jak w praktyce u nas wygląda ten nawyk.

Dla chętnych osób, które chcą popracować z nawykiem „ wygrana – wygrana” zostały zaproponowane następujące ćwiczenia:

  1. Zrób listę przeszkód, które uniemożliwiają Ci częstsze stosowanie zasady wygrana- wygrana. Określ co możesz zrobić w zakresie twojego kręgu wpływu, aby pozbyć się niektórych trudności.
  2. Wybierz konkretny związek, w którym chciałabyś zastosować zasadę wygrana –wygrana. Spróbuj postawić się w pozycji tej drugiej osoby i napisz, jakie rozwiązanie by ona widziała. Następnie zrób listę rezultatów, które byłby wygraną dla ciebie. Zapytaj tę osobę, czy zgodzi się rozmawiać z tobą aż do momentu, w którym znajdziecie rozwiązanie korzystne dla obu stron.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         W trakcie spotkania zostały także rozlosowane pary modlących się za siebie wzajemnie osób, które przez najbliższy miesiąc będą duchowym wsparciem.                                                                                                                                                                                                                                                   Do zobaczenia/usłyszenia na kolejnym spotkaniu, które odbędzie się 6 kwietnia.
Kronika